Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ranni
29.12.2007 16:33

Śląsk: Zaatakowani policjanci użyli broni, jeden z napastników ranny

Gliwiccy policjanci, zaatakowani przez pięciu napastników, użyli broni palnej. Jeden z napastników został niegroźnie ranny. Nie wiadomo jeszcze czy to rana postrzałowa, czy mężczyzna sam się skaleczył podczas ucieczki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gliwiccy policjanci, zaatakowani przez pięciu napastników, użyli broni palnej. Jeden z napastników został niegroźnie ranny. Nie wiadomo jeszcze czy to rana postrzałowa, czy mężczyzna sam się skaleczył podczas ucieczki.

Młodszy aspirant Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji powiedział w sobotę PAP, że do zdarzenia doszło ostatniej nocy.

Dyżurny Centrum Ratownictwa w Gliwicach odebrał telefoniczne zgłoszenie o pobiciu 27-letniego mężczyzny. Poinformował on, że został zaatakowany przez pięciu mężczyzn. Najpierw kopali i uderzali metalowymi rurkami w jego samochód, a potem pobili kierowcę.

"Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych wywiadowców. W trakcie poszukiwań sprawców, funkcjonariusze zostali zaatakowani butelkami i metalowymi rurkami. Agresja i liczebna przewaga oraz niebezpieczne przedmioty użyte podczas ataku przez przestępców zmusiły policjantów do użycia broni. Przestraszeni napastnicy uciekli do pobliskiego lasu" - powiedział Wręczycki.

Przybyła na miejsce grupa szybkiego reagowania z gliwickiej komendy przeczesała okolicę. Funkcjonariusze wkrótce zatrzymali czterech uczestników zajścia. To mieszkańcy Gliwic w wieku od 19 do 22 lat.

"Jeden z nich, z uwagi na ranę okolicy krocza, został opatrzony przez ekipę wezwanego na miejsce pogotowia ratunkowego, a następnie przewieziony do szpitala" - dodał Wręczycki.

Trójka pozostałych zatrzymanych trafiła do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Dopiero wówczas będzie można ustalić motywy ich działania. Policjanci poszukują piątego mężczyzny.

"W tej sprawie został powołany biegły lekarz, który określi, czy rana jakiej doznał jeden z mężczyzn powstała w wyniku postrzału, czy np. w czasie ucieczki przez płot" - powiedział PAP rzecznik gliwickiej policji aspirant sztabowy Marek Słomski.

To, czy użycie przez policjantów broni było zasadne oraz wszystkie okoliczności całego zajścia wyjaśni prokuratura oraz Wydział Kontroli KWP w Katowicach. (PAP)

kon/ pz/

Tagi: ranni, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz