Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Aresztowany za nękanie nastolatki

0
Podziel się

Mieszkaniec Mysłowic (Śląskie) został
zatrzymany przez policjantów i aresztowany przez mysłowicki sąd za
nękanie 19-letniej dziewczyny. Nie zastosował się bowiem do
prokuratorskiego zakazu zbliżania się do niej.

bEhHiEid

Mieszkaniec Mysłowic (Śląskie) został zatrzymany przez policjantów i aresztowany przez mysłowicki sąd za nękanie 19-letniej dziewczyny. Nie zastosował się bowiem do prokuratorskiego zakazu zbliżania się do niej.

Mężczyzna od kilku lat nachodził dziewczynę w domu i zaczepiał ją w drodze do szkoły. Policjanci zatrzymali go bezpośrednio po tym, gdy po raz kolejny narzucał się dziewczynie w drodze na uczelnię - poinformował w środę zespół prasowy śląskiej policji.

Starszego o 20 lat mężczyznę dziewczyna poznała kilka lat temu na imprezie. Od tamtej pory mieszkający nieopodal jej rodzinnego domu adorator, prawie codziennie usiłował nawiązać z nią kontakt.

bEhHiEif

Towarzyszył jej w drodze do szkoły oraz nachodził w domu i zaczepiał w pobliżu domu. Gdy w końcu zaczęła go unikać, rozpoczęły się groźby. Zdesperowana dziewczyna zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego.

Prokurator objął go dozorem policyjnym oraz zakazał zbliżania się do dziewczyny na odległość kilkuset metrów. Miało to zapewnić jej bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg postępowania.

Jednak mężczyzna zupełnie zignorował nałożony na niego obowiązek zgłaszania się w określonym czasie na policję i w dalszym ciągu narzucał 19-latce swoją obecność. Został zatrzymany przez policjantów, a mysłowicki sąd zdecydował, że przynajmniej najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. (PAP)

kon/ pz/ jra/

bEhHiEiG
śląskie
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)