Notowania

wiadomości
21.06.2011 13:10

Śląskie: Autobus wjechał w grupę dzieci w Ornontowicach

Czworo dzieci zostało we wtorek potrąconych przez autobus na przejściu dla pieszych w miejscowości Ornontowice (Śląskie). Cała czwórka została ranna, stan jednego dziecka jest prawdopodobnie poważny.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czworo dzieci zostało we wtorek potrąconych przez autobus na przejściu dla pieszych w miejscowości Ornontowice (Śląskie). Cała czwórka została ranna, stan jednego dziecka jest prawdopodobnie poważny. *

Jak poinformował PAP młodszy aspirant Sebastian Fabiański z policji w Mikołowie, wypadek miał miejsce kilka minut przed południem na ornontowickiej ul. Zwycięstwa.

Według młodszego brygadiera Dariusza Bujały ze Straży Pożarnej w Mikołowie, dzieci w wieku około 10 lat, prawdopodobnie wracały ze szkoły. Szły z rowerami, miały ze sobą plecaki.

Według informacji uczestniczących w akcji strażaków, dzieci czekały przed przejściem dla pieszych. Gdy nadjeżdżająca z jednej strony ciężarówka zatrzymała się przed przejściem, weszły na jezdnię. Nadjeżdżający z drugiej strony autobus - przewóz pracowników z górnikami - nie zdołał się zatrzymać.

Jak relacjonował Bujała, cała czwórka została poturbowana. Strażak nie chciał oceniać ich obrażeń mówiąc, że choć zewnętrzne urazy nie wyglądały na bardzo poważne, całą czwórkę trzeba gruntownie przebadać pod kątem obrażeń wewnętrznych.

Dzieci do szpitali zabrały karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według informacji policji, stan jednego z nich jest prawdopodobnie poważny. Kierowca autobusu był trzeźwy.(PAP)

mtb/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz