Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Awaria wodociągu w Sosnowcu; beczkowozy w czterech dzielnicach

0
Podziel się

Z powodu awarii wodociągu mieszkańcy czterech dzielnic z Sosnowca muszą
korzystać z beczkowozów - poinformował rzecznik Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Problem
dotyczy kilkudziesięciu tysięcy osób z dzielnic Klimontów, Zagórze, Kazimierz i Porąbka.

bEqHPKRh

Z powodu awarii wodociągu mieszkańcy czterech dzielnic z Sosnowca muszą korzystać z beczkowozów - poinformował rzecznik Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Problem dotyczy kilkudziesięciu tysięcy osób z dzielnic Klimontów, Zagórze, Kazimierz i Porąbka.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów poinformowało w środę, że do pogorszenia parametrów fizykochemicznych dostarczanej wody doszło we wtorek po usunięciu awarii na ul. Wileńskiej - magistrali wodociągowej o średnicy 600 mm, relacji Maczki-Zagórze.

"Podwyższone barwa i mętność wody oraz zawartość żelaza są wynikiem uwolnienia ze ścianek magistrali luźnych związków mineralnych" - poinformował rzecznik Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Aleksander Maicher.

bEqHPKRj

Problem dotyczy dzielnic: Klimontów, Zagórze, Kazimierz i Porąbka. Do dyspozycji mieszkańców podstawiono beczkowozy z wodą przeznaczoną do spożycia. Jak powiedział PAP rzecznik wodociągów problem dotyczy kilkudziesięciu tysięcy osób.

"Woda w kranach jest, ale nie jest zdatna do spożycia. Można z niej korzystać w celach gospodarczych. W czwartek w godzinach porannych sytuacja powinna się unormować" - powiedział Maicher.

Dodał, że cały czas prowadzone są badania fizykochemiczne wody.

Poinformował również, że pod numerem telefonu 994 można się dowiedzieć, gdzie znajdują się beczkowozy.

bEqHPKRp

Nad usunięciem problemu czuwają służby techniczne i laboratoryjne Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów oraz Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu, które - jak poinformował Maicher - przystąpiły niezwłocznie do kontrolowanego płukania sieci wodociągowej oraz niezbędnych regulacji, mających na celu jak najszybszą likwidację zaistniałego zjawiska.(PAP)

ktp/ bno/

bEqHPKRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)