Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Cztery ofiary pożaru w Jastrzębiu-Zdroju

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja z prokuratury nt. prawdopodobnej przyczyny tragedii
#

bEEeiBmJ

# dochodzi informacja z prokuratury nt. prawdopodobnej przyczyny tragedii #

23.09. Katowice (PAP) - Cztery osoby zginęły w poniedziałek rano w pożarze w Jastrzębiu-Zdroju. Według policji ofiary mają od 22 do 45 lat - to lokatorzy mieszkania, w którym wybuchł pożar i ich sąsiedzi, którzy ich odwiedzili. Przyczyną tragedii było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Do pożaru doszło w dwukondygnacyjnym budynku wielorodzinnym przy ul. Stodoły. Oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach powiedział PAP, że strażacy odebrali zgłoszenie tuż po godz. 6. Na miejsce skierowano cztery jednostki straży. Pożar nie był duży - paliło się wyposażenie jednego z pokoi na parterze.

bEEeiBmL

"Ofiarami tego tragicznego zdarzenia okazały się dwie mieszkające pod tym adresem osoby: 45-letni kobieta oraz 38-letni mężczyzna, a także ich 22-letnia sąsiadka i 31-letni sąsiad" - powiedziała PAP rzeczniczka policji w Jastrzębiu-Zdroju starszy sierżant Magdalena Szust. Według ustaleń policji, sąsiedzi przebywali w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru od niedzielnego wieczora.

Dokładne okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci z Jastrzębia-Zdroju pod nadzorem miejscowej prokuratury. Według dotychczasowych ustaleń prokuratury przyczyną pożaru było najprawdopodobniej przypadkowe zaprószenie ognia, a ofiary zmarły na skutek zaczadzenia. Prokuratura zarządziła już przeprowadzenie sekcji zwłok. Mają się one odbyć we wtorek. (PAP)

kon/ bos/ jbr/

bEEeiBnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)