Notowania

szpital
19.12.2010 10:14

Śląskie: Dziewięć osób w szpitalu po zatruciu tlenkiem węgla

Dziewięć osób trafiło w nocy z soboty na niedzielę do szpitali po tym, jak podtruli się tlenkiem węgla z powodu niedrożnych przewodów wentylacyjnych w ich bloku w Chorzowie (Śląskie) - poinformowała rzeczniczka chorzowskiej policji Justyna Dziedzic.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dziewięć osób trafiło w nocy z soboty na niedzielę do szpitali po tym, jak podtruli się tlenkiem węgla z powodu niedrożnych przewodów wentylacyjnych w ich bloku w Chorzowie (Śląskie) - poinformowała rzeczniczka chorzowskiej policji Justyna Dziedzic. *

Późnym wieczorem w sobotę jeden z mieszkańców powiadomił policję, że członkowie jego rodziny źle się czują. Na miejsce natychmiast skierowano też straż pożarną. Dziewięć osób trafiło do szpitali. Sześć po badaniach zwolniono do domu, jedna pozostała w chorzowskim szpitalu, natomiast dwie z poważniejszymi objawami zatrucia przewieziono do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, zakład gazowniczy wyłączył gaz w budynku do czasu udrożnienia przewodów wentylacyjnych. Awaria miała miejsce w przewodach odprowadzających spaliny z łazienkowych piecyków gazowych.

Anna Gumułka (PAP)

lun/ jbr/

Tagi: szpital, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz