Notowania

wiadomości
19.12.2011 16:30

Śląskie: Fotografie z Białorusi na rynku w Gliwicach

Fotografie będące zapisem zdarzeń związanych z ostatnimi wyborami na Białorusi znalazły się na wystawie plenerowej pt. "To był nasz głos!", która została otwarta w Gliwicach. Wszystkie są reprodukcjami zdjęć nagrodzonych w konkursie Foto Press Białoruś 2011.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Fotografie będące zapisem zdarzeń związanych z ostatnimi wyborami na Białorusi znalazły się na wystawie plenerowej pt. "To był nasz głos!", która została otwarta w Gliwicach. Wszystkie są reprodukcjami zdjęć nagrodzonych w konkursie Foto Press Białoruś 2011. *

"Na zdjęciach widać protestujących ludzi z transparentami, są też migawki z głosowania. Wystawa jest swego rodzaju reportażem dokumentującym zdarzenia w rocznicę wyborów na Białorusi" - poinformowała PAP Ewa Wosz z Muzeum w Gliwicach.

Wybory prezydenckie odbyły się 19 grudnia 2010 roku. Czterdzieści tysięcy ludzi demonstrowało wtedy przed budynkiem rządu w Mińsku, krytykując w ten sposób przebieg wyborów. Milicja w Mińsku zatrzymała trzech opozycyjnych kandydatów na prezydenta, pobito też dziennikarzy, w tym rosyjskiego i amerykańskiego, zatrzymywano uczestników wiecu.

Wystawę "To był nasz głos!" można od poniedziałku oglądać na gliwickim rynku. Jej organizatorami są Teatr Nowej Sztuki oraz Muzeum w Gliwicach. (PAP)

ktp/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz