Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Karolczak objął funkcję wicemarszałka województwa

0
Podziel się

Kazimierz Karolczak (SLD) objął w piątek funkcję wicemarszałka woj.
śląskiego. Jego wejście do zarządu województwa to efekt ubiegłotygodniowej decyzji regionalnego
sejmiku, gdzie doszło do porozumienia między dominującą w zarządzie PO a SLD.

bEqarsUR

Kazimierz Karolczak (SLD) objął w piątek funkcję wicemarszałka woj. śląskiego. Jego wejście do zarządu województwa to efekt ubiegłotygodniowej decyzji regionalnego sejmiku, gdzie doszło do porozumienia między dominującą w zarządzie PO a SLD.

Dzięki porozumieniu z SLD zarząd województwa, tworzony wcześniej przez przedstawicieli PO i PSL, zyskał stabilną większość w sejmiku. Przedstawiciele obu ugrupowań nie mówią jednak o koalicji, ale o porozumieniu o współpracy w sejmiku i zarządzie województwa do końca obecnej kadencji samorządu.

Jak podał urząd marszałkowski w Katowicach, nowy wicemarszałek otrzymał w piątek okolicznościową uchwałę z rąk przewodniczącego sejmiku Andrzeja Gościniaka, natomiast marszałek Mirosław Sekuła wręczył Karolczakowi przygotowaną na tej podstawie umowę o pracę. Tym samym formalnie przedstawiciel SLD wszedł do regionalnego zarządu.

bEqarsUT

Nowy wicemarszałek zajął miejsce Aleksandry Gajewskiej z PO, która zgodnie z decyzją swojej partii zrezygnowała z pełnionej funkcji. Odejście jedynej kobiety z zarządu województwo wywołało dezaprobatę środowisk kobiecych w regionie.

Kazimierz Karolczak ma 39 lat, wykształcenie wyższe. Ukończył Wydział Techniki Uniwersytetu Śląskiego i Studia Podyplomowe Menadżerskie oparte na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 1998-2003 prowadził działalność gospodarczą, jest twórcą jednej z pierwszych w Polsce agencji zatrudnienia; ma doświadczenie menadżerskie. W 2005 r. został wiceprezesem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia - obecnie największej branżowej organizacji pracodawców, zrzeszającej agencje zatrudnienia specjalizujące się w dostarczaniu wybranych usług z zakresu zasobów ludzkich i zarządzania personelem.

Karolczak jest również skarbnikiem ogólnopolskich struktur SLD. Podczas ubiegłotygodniowej sesji sejmiku zapowiedział rezygnację z tej funkcji na ręce szefa Sojuszu Leszka Millera. Ma ona być przyjęta w styczniu.

bEqarsUZ

W ostatnich wyborach parlamentarnych pochodzący z Sosnowca Karolczak był liderem zagłębiowskiej listy SLD do Sejmu, nie zdobył jednak mandatu.

W 48-osobowym sejmiku woj. śląskiego PO ma obecnie 22 radnych, SLD - 10, PiS - 9, Ruch Autonomii Śląska - 4, Solidarna Polska - 1 i PSL - 1. Jeden mandat piastuje Władysław Serafin, który po wyrzuceniu z PSL deklaruje wierność koalicji PO-PSL. (PAP)

mab/ eaw/

bEqarsVu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)