Notowania

policja
06.03.2009 11:04

Śląskie: Policja zatrzymała fałszerzy elektronarzędzi

Śląscy policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy wprowadzali na rynek elektronarzędzia ze sfałszowanymi znakami towarowymi - oklejali tani sprzęt nazwami renomowanych producentów i sprzedawali jako oryginalny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Śląscy policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy wprowadzali na rynek elektronarzędzia ze sfałszowanymi znakami towarowymi - oklejali tani sprzęt nazwami renomowanych producentów i sprzedawali jako oryginalny.

Akcja policji uchroniła właścicieli oryginalnych marek od co najmniej kilkumilionowych strat.

Nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji powiedział w piątek PAP, że grupę fałszującą znaki towarowe zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach oraz policjanci z komend w Rudzie Śląskiej i Sosnowcu.

"Policjanci ustalili, że +trefny+ towar rozprowadzany był przez lombard w Rudzie Śląskiej. Podczas przeszukania pomieszczeń firmy przejęto część podróbek" - powiedział Bieniak.

W jednym z magazynów w Sosnowcu policjanci znaleźli około tysiąca egzemplarzy elektronarzędzi i kilkaset tysięcy przygotowanych do naklejenia fałszywych etykiet z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Te ilości pokazują skalę, na jaką działała grupa fałszerzy - podkreślają policjanci.

Naklejki były wytwarzane w drukarni w Jaworznie. Zabezpieczono tam trzy komputery z oprogramowaniem i wzorami fałszywych etykiet, drukarki i gotowe fałszywe znaki towarowe.

Przedstawiciel tylko części poszkodowanych firm określił szacunkowe straty, jakie poniosłyby one w wyniku wprowadzenia na rynek na kwotę co najmniej czterech milionów złotych.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 49 lat - właścicieli hurtowni i lombardu. Podczas przeszukań znaleziono u nich także broń palną, amunicję oraz narkotyki. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie podejrzanych wartości 50 tys. zł. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. (PAP)

kon/ pz/ jbr/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz