Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Policjanci postrzelili kierowcę, który uciekał skradzionym autem

0
Podziel się:

Policjanci z Bytomia strzelali do mężczyzny, który uciekał skradzionym
seatem i próbował ich potrącić. Ścigany z raną postrzałową trafił do szpitala - poinformował w
niedzielę zespół prasowy śląskiej policji.

Policjanci z Bytomia strzelali do mężczyzny, który uciekał skradzionym seatem i próbował ich potrącić. Ścigany z raną postrzałową trafił do szpitala - poinformował w niedzielę zespół prasowy śląskiej policji.

Bytomscy policjanci zauważyli seata leona, który jak się okazało został skradziony. Śledczy podjęli próbę zatrzymania, lecz kierujący nie reagował na ich wezwania i zaczął uciekać. Pościg trwał aż do miejscowości Myszkowice w powiecie będzińskim. To blisko 20 km od Bytomia.

"Na jednej z ulic kierujący seatem zatrzymał się. Gdy w jego kierunku szli stróże prawa, mężczyzna ruszył usiłując ich przejechać. Policjanci kilkakrotnie strzelili w pojazd, który pomimo to ponownie zaczął uciekać. Po krótkim pościgu kierujący seatem utracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożną kapliczkę" - relacjonował Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie. 39-latek trafił do szpitala. Ma ranę postrzałową kręgosłupa. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy. (PAP)

kon/ dym/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)