Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Poziom wód powoli opada, sytuacja wciąż trudna

0
Podziel się

Trudna sytuacja powodziowa utrzymuje się wciąż w województwie śląskim. Choć
poziom wód powoli opada, wiele posesji jest nadal pod wodą, nieprzejezdnych jest wiele dróg,
utrudnienia występują też na kolei.

bEiOQFjF

Trudna sytuacja powodziowa utrzymuje się wciąż w województwie śląskim. Choć poziom wód powoli opada, wiele posesji jest nadal pod wodą, nieprzejezdnych jest wiele dróg, utrudnienia występują też na kolei.

Trwa usuwanie skutków powodzi - w tym intensywna odbudowa wałów, a także szacowanie strat.

Jak podał we wtorek rano dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, poziom wód w regionie w ciągu minionej doby nieznacznie spadł. W części punktów pomiarowych jest już poniżej poziomu ostrzegawczego, jednocześnie w kilku punktach przekroczone są wciąż stany alarmowe. Są to jednak niewielkie przekroczenia o ok. 10 cm. W tym tygodniu spodziewane są kolejne opady.

bEiOQFjH

Najtrudniejsza sytuacja jest wciąż w Czechowicach-Dziedzicach i powiecie bieruńsko- lędzińskim, gdzie zalane lub podtopione są setki domów.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała we wtorek, że w województwie wciąż nieprzejezdne są dwa odcinki dróg krajowych: droga nr 52 z Bielska-Białej do Krakowa na moście w Kobiernicach oraz nr 81, tzw. wiślanka, między Skoczowem i Ochabami. Na innych odcinkach dróg krajowych trzeba się liczyć z utrudnieniami.

Zamknięte pozostają też nadal cztery odcinki dróg wojewódzkich: w rejonie Raciborza nieprzejezdny jest dojazd do promu na Odrze drogą nr 421 w Grzegorzowicach, w rejonie Żywca zamknięty jest dojazd na Przełęcz Kocierską drogą nr 781, koło Zabrza nieprzejezdny jest odcinek drogi nr 921 w Przyszowicach, a w Pawłowicach nadal zalana jest droga nr 933 do Jastrzębia Zdroju. W całym województwie różne utrudnienia na drogach wojewódzkich są łącznie w ok. 30 miejscach. Utrudnienia, spowodowane przez podmycia torów lub osunięcia skarp, występują też na kolei. (PAP)

lun/ jra/

bEiOQFki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)