Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Śnieg daje się we znaki kierowcom w Beskidach

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o nieprzejezdnej drodze ze Szczyrku do Wisły przez Salmopol
#

# dochodzi informacja o nieprzejezdnej drodze ze Szczyrku do Wisły przez Salmopol #

13.12. Żywiec (PAP) - Trudne warunki panują na beskidzkich drogach. Śnieg pada intensywnie. Nieprzejezdna jest droga przez Przełęcz Salmopolską między Szczyrkiem a Wisłą. Kłopoty mają kierowcy na Żywiecczyźnie. Drogi są "białe" i śliskie - poinformowała w poniedziałek policja.

"Śnieg zasypał szosę przez Salmopol. Od godz. 14 nie da się nią przejechać - teraz pozostały tylko skutery śnieżne. Nie ma dojazdu do wielu domów" - poinformował PAP luterański ksiądz Jan Byrt z kościoła w Szczyrku Salmopolu.

Jak powiedział PAP rzecznik żywieckiej policji Paweł Roczyna, na Żywieczczyźnie wszystkie drogi są przejezdne, ale utrudnienia są spore. "Najgorzej jest na drodze 69 w rejonie wjazdu do Żywca. Tiry blokują tam drogę na podjazdach. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy, by rozładować korki i umożliwić piaskarkom przejazd i posypanie drogi. Trzeba też poczekać, żeby środki zaczęły działać i rozpuściły śnieg. Nie mam sygnałów, by występowały kłopoty z dojazdem do granicy ze Słowacją" - powiedział Roczyna.

Drogi w powiecie cieszyńskim są w nieco lepszym stanie, choć tam też jest bardzo ślisko. (PAP)

szf/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)