Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Trzej mężczyźni odpowiedzą za pobicie policjanta

0
Podziel się

Katowiccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy przed
pierwszoligowym meczem piłkarskim GKS Katowice - Kolejarz Stróże napadli na policjanta. Zatrzymani
to trzej mieszkańcy Lędzin, grozi im do 10 lat więzienia - podała w czwartek śląska policja.

bEhcictN

Katowiccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy przed pierwszoligowym meczem piłkarskim GKS Katowice - Kolejarz Stróże napadli na policjanta. Zatrzymani to trzej mieszkańcy Lędzin, grozi im do 10 lat więzienia - podała w czwartek śląska policja.

3 września przed bramą wejściową na stadion GKS-u policjant z katowickiego oddziału prewencji postanowił wylegitymować młodego mężczyznę, który próbował wejść na stadion. Zamiast jednak okazać dokumenty, bandyta zaatakował policjanta. Na funkcjonariusza rzucili się też dwaj jego kompani. Policjant z urazem głowy i ręki został przewieziony do szpitala.

Napastnicy usłyszeli już zarzuty. Za czynną napaść na policjanta każdemu z nich grozi dziesięcioletni pobyt w więzieniu. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

bEhcictP

Cała trójka jest doskonale znana policji. 19-latek w styczniu tego roku wyszedł z poprawczaka, w którym przebywał za napady i pobicia. 21-latek karany już był za czynną napaść na policjanta i do marca 2013 roku miał tzw. zakaz stadionowy. Trzeci zatrzymany, 22-latek, był karany na pobicia i groźby karalne.(PAP)

kon/ itm/

bEhcicuq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)