Notowania

wiadomości
09.03.2012 14:43

Śląskie: Ugaszono pożar na złomowisku w Tarnowskich Górach

# dochodzi informacja o zakończeniu akcji #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o zakończeniu akcji #

09.03. Katowice (PAP) - Po blisko osiemnastu godzinach pracy strażacy z Tarnowskich Gór zakończyli akcję gaśniczą na terenie firmy zajmującej się m.in. recyklingiem samochodów. Paliło się składowisko sięgające 15 metrów wysokości. Nie było zagrożenia dla ludzi i domów.

Jak poinformował PAP młodszy brygadier Piotr Pichura z tarnogórskiej straży pożarnej, akcję prowadzono w części złomowiska przy ul. Towarowej. Pożar objął powierzchnię ok. 250 m kw. Problemem była przede wszystkim wysokość składowanych odpadów, uniemożliwiająca dotarcie bezpośrednio do źródła ognia.

Strażacy przede wszystkim zalewali płonące miejsca wodą z góry. "W nocy zastosowano też metodę polegającą na sypaniu, przy użyciu sprzętu należącego do przedsiębiorcy, ziemi na wierzch składowiska i zalewaniu jej wodą, by taka mieszanina lepiej spenetrowała składowisko" - relacjonował strażak.

Zgłoszenie o pożarze napłynęło do straży pożarnej w czwartek ok. godz. 19.20. W akcji wzięło udział łącznie ok. 30 sekcji gaśniczych należących do dwóch jednostek PSP w Tarnowskich Górach i Radzionkowie oraz okolicznych ochotniczych straży pożarnych. W szczytowym momencie pożar gasiło jednocześnie 17 sekcji.

Strażacy do polewania składowiska z wysokości wykorzystywali m.in. drabinę i podnośnik. W akcji pomagał właściciel złomowiska, którego specjalistyczne pojazdy z chwytakami rozbierały składowisko z boku.

Według strażaków prawdopodobnie paliły się głównie części złomowanych samochodów wykonane z tworzyw sztucznych. W czasochłonnej akcji nie pojawiło się zagrożenie dla ludzi i budynków.

Po zakończeniu akcji właściciel firmy oszacował straty na 50 tys. zł. Na potrzeby akcji trzeba było też rozebrać część dźwiękochłonnego ogrodzenia składowiska.(PAP)

mtb/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz