Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: W Skoczowie otwarto nowy komisariat policji

0
Podziel się

W nowo otwartym komisariacie policji w Skoczowie (Śląskie) będzie służyło 41
funkcjonariuszy. Inwestycja kosztowała ok. 5,6 mln zł. Budynek został wyposażony w nowoczesny
sprzęt - poinformowano w piątek podczas uroczystości otwarcia komisariatu.

bEqiwExx

W nowo otwartym komisariacie policji w Skoczowie (Śląskie) będzie służyło 41 funkcjonariuszy. Inwestycja kosztowała ok. 5,6 mln zł. Budynek został wyposażony w nowoczesny sprzęt - poinformowano w piątek podczas uroczystości otwarcia komisariatu.

Budowa komisariatu sfinansowana została z budżetu policji. Budynek powstał na terenie przekazanym przez samorząd miasta.

Jak powiedział komendant główny policji Marek Działoszyński, funkcjonariusze zostali powołani do służenia społeczeństwu. "Jeśli ci, którym służymy, zauważyli, że warto inwestować w bezpieczeństwo i infrastrukturę, którą dysponuje policja (), to jest to dla nas wyzwanie, by pracować i służyć jeszcze lepiej i efektywniej".

bEqiwExz

Wiceszef MSW Marcin Jabłoński przypomniał, że skoczowska inwestycja jest elementem programu standaryzacji komend i komisariatów, zaplanowanego na lata 2013-2015. Poinformował, że na jego realizację przeznaczonych zostanie ok. 1 mld zł z budżetu państwa oraz pieniędzy policji. "Wierzę, że wszyscy Polacy zauważą zmiany, które będą się dokonywały w tak krótkim czasie. () W garnizonie śląskim przeprowadzonych zostanie 21 projektów remontowo-modernizacyjnych i 16 projektów inwestycyjnych. () Cieszę się, że partycypują w nich lokalne społeczności" - dodał.

Komendant komisariatu Jacek Stelmach powiedział, że w nowej siedzibie służyło będzie 41 funkcjonariuszy; mają oni do dyspozycji 900 m kw powierzchni, trzykrotnie więcej niż dotychczas. W budynku znajduje się 60 pomieszczeń. W starej siedzibie było ich 20. Komisariat został wyposażony w nowoczesny sprzęt; jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. (PAP)

szf/ bno/

bEqiwEya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)