Notowania

wiadomości
01.08.2011 14:15

Śląskie: W Sosnowcu powstanie sala koncertowa za 27,5 mln zł

Sala koncertowa z widownią na ponad 500 miejsc oraz salą kameralną i studiem nagrań powstanie wkrótce przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Obiekt, który będzie kosztować 27,5 mln zł, ma być oddany do użytku wiosną 2013 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sala koncertowa z widownią na ponad 500 miejsc oraz salą kameralną i studiem nagrań powstanie wkrótce przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Obiekt, który będzie kosztować 27,5 mln zł, ma być oddany do użytku wiosną 2013 r.

Prezydent miasta Kazimierz Górski podpisał umowę na budowę sali. Teren pod inwestycję zostanie przekazany wykonawcy prac już w najbliższy czwartek - poinformował w poniedziałek PAP Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Według prezydenta miasta, chociaż sala będzie częścią zespołu szkół, obiekt będzie służył nie tylko szkole, ale i miastu.

"Od wybudowania Teatru Zagłębia takiego obiektu nie budowaliśmy. To jest sala, która będzie służyć szkole i całemu miastu. Będzie miejscem otwartym na róże projekty i tętniącym życiem" - zapowiedział prezydent Górski.

Przedstawiciele lokalnych władz podają, że za ponad półtora roku w sali zabrzmią piosenki, wykonywane niegdyś przez sławnego sosnowiczanina - Jana Kiepurę. Jego imię nosi Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, wchodząca w skład Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

"Podpisanie tej umowy jest dla nas spełnieniem marzeń. Dzięki sali będziemy mogli mocniej wpisać się w życie kulturalne i edukacyjne Sosnowca. Fakt, że będziemy mieli do dyspozycji również studio nagrań, jest świetną wiadomością" - skomentowała dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych, Dorota Grolik.

Wykonawca sali - firma Mostostal Warszawa - jest zobowiązana do wykonania zadania w ciągu 20 miesięcy. Poza samą salą na 500 miejsc wybuduje salę kameralną wraz z zapleczem techniczno-muzycznym dla artystów, profesjonalne studio nagrań, sale ćwiczeń i parking. Przy budowaniu obiektu mają zostać wykorzystane materiały, które zapewnią doskonałą akustykę w każdej części sali.

Kubatura budynku wyniesie ok. 23 tys. m sześciennych. Prace będą się toczyć na terenie istniejącej szkoły - cześć istniejącego budynku zostanie przebudowana. Cały obiekt zostanie wkomponowany w pobliski Park Sielecki. Wykonawca będzie prowadzić inwestycję w taki sposób, by zapewnić normalną pracę szkoły.

"Mamy duże doświadczenie w realizowaniu takich projektów. W Sosnowcu budowaliśmy budynek dla Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego, w Katowicach pracujemy przy Spodku i Filharmonii. Dlatego jestem przekonany, że prace będą przebiegały sprawnie" - zapewnił dyrektor Regionu Południowego Mostostalu Warszawa, Alojzy Malczak.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" na lata 2007-2013. Unia pokryje ponad połowę kosztów inwestycji.(PAP)

kon/ mab/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz