Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zatrzymanie
03.05.2006 16:14

Śląskie: Zatrzymano porywacza, który uprowadził... z miłości

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 27-letniego bielszczanina, który w Szczecinie uprowadził 23-letnią mieszkankę tego miasta. Powodem porwania było prawdopodobnie uczucie, którym sprawca obdarzył swoją ofiarę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 27-letniego bielszczanina, który w Szczecinie uprowadził 23-letnią mieszkankę tego miasta. Powodem porwania było prawdopodobnie uczucie, którym sprawca obdarzył swoją ofiarę.

Jak poinformował w środę PAP rzecznik zabrzańskiej policji, Marek Wypych, mężczyzna uprowadził dziewczynę w poniedziałek. Siłą wciągnął ją do samochodu, po czym pojechał wraz z nią do Poznania. Tam wziął taksówkę i zamówił kurs do Zabrza.

"Dzięki możliwościom, którymi dysponuje dzisiaj policja, ustaliliśmy, że porywacz znajduje się wraz z uprowadzoną dziewczyną w jednym z zabrzańskich hoteli. Jak tłumaczył policjantom zatrzymany, powodem, dla którego uprowadził swoją ofiarę, było uczucie, jakie do niej żywił" - dodał policjant.

Według wyjaśnień bielszczanina, oboje poznali się pół roku temu, potem przez pewien czas wymieniali ze sobą sms-y. Z czasem dziewczynie przestało zależeć na utrzymywaniu z nim kontaktu. Wtedy, zdesperowany pojechał do Szczecina, odnalazł ją i uprowadził.

Wkrótce po zatrzymaniu zaskoczonego 27-latka policjanci ustalili, że jest on poszukiwany przez bielską komendę policji. Jak się okazało nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności za szereg przestępstw kryminalnych. Według informacji Wypycha, chodzi m.in. o pobicie i przestępstwa narkotykowe.

Jak dodał policjant, ofiara uprowadzenia pod opieką swej rodziny wróciła już do Szczecina. Mężczyzna zostanie przekazany funkcjonariuszom z Bielska-Białej.

Poza momentem uprowadzenia dziewczyna prawdopodobnie nie stawiała oporu. Jeśli prokuratura uzna, że 27-latek przymusił ją do przebywania z nim, może mu grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności. (PAP)

mtb/ plo/

Tagi: zatrzymanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz