Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sławomir Nowak pozostanie szefem pomorskiej PO

0
Podziel się

Po planowanym niebawem objęciu funkcji ministra w Kancelarii Prezydenta
Sławomir Nowak pozostanie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej na Pomorzu.

bEhFDiEl

Po planowanym niebawem objęciu funkcji ministra w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak pozostanie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej na Pomorzu.

Deklarację pozostania na stanowisku szefa PO na Pomorzu złożył dziennikarzom sam Nowak, który w sobotę brał udział w posiedzeniu zarządu regionu pomorskiej Platformy.

Zdaniem Nowaka, objęcie przez niego funkcji prezydenckiego ministra "w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z prowadzeniem Platformy na Pomorzu". "Można te dwie rzeczy rozdzielać spokojnie" - powiedział Nowak.

bEhFDiEn

Przed kilkoma dniami przewodniczący pomorskiej PO przyjął propozycję prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby objąć funkcję ministra w Kancelarii Prezydenta. Nowak ma być odpowiedzialny za kontakty prezydenta z rządem i parlamentem.

"Prezydent chce utrzymywać kontakt ze swoim zapleczem tradycyjnym i jednocześnie budować pomosty i współpracę z innymi siłami. Akurat ja mam dosyć dobre relacje z różnymi środowiskami politycznymi, więc myślę, że i wiedza, i doświadczenie, i moje możliwości interpersonalne pozwolą na to, żeby takie relacje dobrze budować" - dodał w sobotę w Gdańsku Nowak.

Po objęciu stanowiska w Kancelarii Prezydenta, Nowak przestanie być posłem. Jego miejsce w Sejmie może zająć działacz związkowy Jerzy Borowczak, który startował z list PO w Gdańsku w 2007 roku. (PAP)

aks/ woj/

bEhFDiEO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)