Notowania

wiadomości
22.12.2011 13:50

SLD i Ruch Palikota: 1 maja wspólny wiec

Szefowie SLD i Ruchu Palikota Leszek Miller i Janusz Palikot zapowiedzieli w czwartek, że 1 maja obie partie zorganizują wspólny wiec "w obronie interesów ludzi pracy".

Podziel się
Dodaj komentarz

Szefowie SLD i Ruchu Palikota Leszek Miller i Janusz Palikot zapowiedzieli w czwartek, że 1 maja obie partie zorganizują wspólny wiec "w obronie interesów ludzi pracy".

Miller i Palikot spotkali się w czwartek w Sejmie. Przedstawiciele SLD i Ruchu Palikota spotykali się ponadto w ostatnim czasie z b. prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

"Potwierdziliśmy, że 1 maja w Sali Kongresowej razem zorganizujemy wiec w obronie interesów ludzi pracy, ale też wiec o charakterze europejskim, bo to będzie kolejna rocznica wejścia naszego kraju do UE, a obie nasze partie są silnie proeuropejskie" - powiedział Miller dziennikarzom po spotkaniu.

Dodał, że do 1 maja ma być opracowany projekt wspólnej deklaracji, która zostanie przyjęta na wiecu.

Palikot powiedział, że zapowiadaną deklarację "można roboczo nazwać +Korekta Kapitalizmu+". "Czyli próba zmian pewnych rzeczy dotyczących Kodeksu pracy, sposobu organizacji przedsiębiorczości, administracji publicznej" - mówił szef Ruchu Palikota.

Poinformował też, że podczas wiecu można spodziewać się wystąpienia Kwaśniewskiego i szefów obu partii. "Zobaczymy do czego nas doprowadzą rozmowy z innymi organizacjami" - zaznaczył Palikot.

"Zaczniemy spotkaniem w Sali Kongresowej, po czym wyjdziemy w pochodzie w kierunku Pl. Grzybowskiego, co będzie manifestacją nie tylko robotniczą, ale alternatywy, Zielonych, różnych ruchów obywatelskich" - zapowiedział.

Obaj politycy pytani byli również o możliwość wystawienia wspólnych list w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Ustaliliśmy tyle, że to jest bardzo ciekawy projekt. Jeśli współpraca będzie się dobrze rozwijała, to pierwszym politycznym testem byłaby wspólna lista do Parlamentu Europejskiego. To jest projekt, który traktujemy z bardzo dużą uwagą" - zadeklarował Palikot.

Miller uważa, że należałoby pomyśleć o zmianie ordynacji w wyborach do europarlamentu, bo obecna jest - w jego ocenie - bardzo skomplikowana. Według szefa Sojuszu, w tych wyborach powinien być jeden okręg wyborczy, obejmujący cały kraj. (PAP)

ajg/ mok/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz