Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD krytycznie o wolnym w święto Trzech Króli

0
Podziel się:

Zdaniem Jerzego Wenderlicha taka zmiana to gest PO wobec duchowieństwa.

SLD krytycznie o wolnym w święto Trzech Króli
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jak przekonują politycy Sojuszu, to ukłon PO w stronę Kościoła i _ wielka ściema _, ponieważ zniknie z Kodeksu pracy możliwość odbierania dni wolnych za święta, które przypadają w sobotę.

W piątkowym głosowaniu posłowie zmienili kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy, ustanawiając 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, dniem wolnym od pracy. Opowiedzieli się jednocześnie za usunięciem z Kodeksu pracy zapisu, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę. Zmiany te mają obowiązywać już od 1 stycznia 2011 roku.

W ocenie wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha, taka zmiana to _ gest PO wobec duchowieństwa _ oraz jedna z nielicznych dotrzymanych obietnic Platformy.

W ocenie eurodeputowanej Sojuszu Joanny Senyszyn, Święto Trzech Króli ma niewielkie znaczenie w religii katolickiej. Jak argumentowała, bardziej zrozumiałe byłoby wprowadzenie dnia wolnego od pracy w Triduum Paschalne. Przypomniała jednocześnie, że Święto Trzech Króli było dniem wolnym od pracy w czasach stalinizmu.

Wiceszef klubu Lewicy Ryszard Zbrzyzny nazwał z kolei nowelizację _ wielką ściemą _ i zwrócił uwagę, że zlikwidowano możliwość odbierania w innym terminie dni ustawowo wolnych od pracy przypadających w sobotę. Zwrócił też uwagę, że zmiany te są inicjatywą PO, a nie przedstawicieli świata pracy i zostały przegłosowane pomimo negatywnych opinii związków zawodowych i organizacji pracodawców. W jego ocenie, nowelizacja ta zaszkodzi pracownikom i polskiej gospodarce.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t86742.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/poslowie;dali;nam;nowe;swieto;ale;nie;za;darmo,143,0,681103.html) Posłowie dali nam nowe święto, ale nie za darmo Sejm przywrócił dzień wolny w Święto Trzech Króli. Nie będzie można odebrać wolnego za święto, które przypada w sobotę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t88816.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/partie;za;wolnym;w;trzech;kroli,235,0,573931.html) Partie za wolnym w Trzech Króli Wszystkie kluby parlamentarne chcą by 6 stycznia był dniem wolnym do pracy.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)