Notowania

wiadomości
28.03.2011 19:48

SLD szykuje wniosek o odwołanie ministra Rostowskiego

# dochodzą wypowiedzi przewodniczącego sejmowej komisji finansów Pawła Arndta #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą wypowiedzi przewodniczącego sejmowej komisji finansów Pawła Arndta #

28.03. Warszawa (PAP) - SLD ma prawie gotowy wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik SLD Tomasz Kalita. Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu klub Sojuszu ma rozpocząć zbieranie podpisów pod tym wnioskiem.

"Chcemy potrząsnąć rządem Donalda Tuska tak, żeby się w końcu obudził i zobaczył, jak lawinowo rosną ceny paliwa i w jakim tempie rosną ceny żywości. Oczekujemy, że rząd zacznie wreszcie podejmować takie działania, które będą przeciwdziałać skutkom tych podwyżek" - tak Kalita tłumaczył powody inicjatywy SLD.

Na wtorkowe przedpołudnie zaplanowana jest konferencja prasowa, na której wniosek zostanie zaprezentowany. Ma się ona odbyć na jednej z warszawskich stacji benzynowych.

Aby złożyć w Sejmie wniosek o odwołanie ministra finansów, SLD musi zebrać pod nim 69 podpisów. Sam klub Sojuszu ma 44 posłów; jego posłowie liczą zatem na wsparcie pozostałych klubów opozycyjnych - PJN lub PiS oraz posłów niezrzeszonych.

Opozycja już raz - w czerwcu 2009 roku - próbowała bezskutecznie przegłosować w Sejmie wniosek (złożony przez klub PiS) o wotum nieufności wobec Rostowskiego.

O planach złożenia wniosku przez SLD poinformowała w poniedziałek na swych stronach internetowych TVP.

Przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Paweł Arndt (PO) powiedział w poniedziałek PAP, że "jeśli wniosek o odwołanie ministra Rostowskiego powstanie, to komisja finansów przygotuje stosowną opinię w tej sprawie".

"Jest rok wyborczy i wnioski o odwołanie ministrów są ostatnio modne. Niedawno były próby odwołania ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, potem ministra rolnictwa Marka Sawickiego, a teraz przyszła kolej na ministra finansów" - powiedział Arndt. "Mamy taki okres, taki czas i być może nie jest to ostatni wniosek o odwołanie ministra rządu Donalda Tuska" - dodał.

Arndt zaznaczył, że "ministra finansów jest dość łatwo krytykować, gdyż mamy generalnie trudną sytuację finansów publicznych". W jego opinii "to jednak wcale nie znaczy, że jest to wina ministra Rostowskiego". (PAP)

awk/ mkr/ mki/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz