Notowania

mazur
22.12.2009 20:54

Ślisko na Warmii i Mazurach, zginęły już 2 osoby

Na drogach krajowych i lokalnych na Warmii i Mazurach jest we wtorek wieczorem bardzo ślisko. Z powodu trudnych warunków drogowych doszło już do kilku wypadków, w których zginęły dwie osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na drogach krajowych i lokalnych na Warmii i Mazurach jest we wtorek wieczorem bardzo ślisko. Z powodu trudnych warunków drogowych doszło już do kilku wypadków, w których zginęły dwie osoby. *

Jak poinformował PAP Dawid Stefański z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji do wypadków, w których zginęli kierowcy doszło na trasie Mrągowo-Piecki na Mazurach i w miejscowości Jonkowo k. Olsztyna. "W obu przypadkach powodem wypadków była nadmierna prędkość na śliskich drogach, kierowców nie udało się uratować mimo prowadzonej reanimacji" - powiedział Stefański. Dodał, że z powodu śliskich dróg w całym regionie dochodzi też do bardzo wielu kolizji.

Dyżurny zarządu dróg wojewódzkich powiedział PAP, że na lokalnych trasach pracuje we wtorek wieczorem 18 pługopiaskarek, które odgarniają błoto pośniegowe i posypują solą i piaskiem wzniesienia, okolice skrzyżowań i zakręty. Na pozostałych odcinkach tych dróg jest ślisko.

Na drogach krajowych w regionie pracuje 8 pługów i 40 solarek i piaskarek, ale mimo to, zwłaszcza w okolicach Elbląga, gdzie padający deszcz przymarza do podłoża, jest ślisko. Na Mazurach deszcz wieczorem jeszcze nie padał, ale drogi pokrywała cienka warstwa lodu i zajeżdżonego śniegu - nawierzchnia jest bardzo śliska. (PAP)

jwo/ pz/ bk/

Tagi: mazur, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz