Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słupsk: Akt oskarżenia ws. zniszczenia kamienicy

0
Podziel się

O nieumyślne spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu
osób oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Słupsku (Pomorskie) Pawła W., który doprowadził do wybuchu
gazu i częściowego zawalenia się budynku przy ul. Krasińskich.

bEriDHFh

O nieumyślne spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Słupsku (Pomorskie) Pawła W., który doprowadził do wybuchu gazu i częściowego zawalenia się budynku przy ul. Krasińskich.

Jak powiedział we wtorek PAP prokurator rejonowy Dariusz Iwanowicz, oskarżony, kierując po pijanemu samochodem, uderzył w skrzynkę instalacji gazowej, co doprowadziło do rozszczelnienia instalacji, eksplozji gazu, pożaru i zawalenia się budynku.

Paweł W. uciekł z miejsca zdarzenia, nikogo nie powiadamiając o tym, co się stało. Kilka godzin później został zatrzymany przez policjantów.

bEriDHFj

Prok. Iwanowicz powiedział PAP, że oskarżony przyznał się w śledztwie do stawianych mu zarzutów. Wyjaśnił, że nie zdawał sobie sprawy z tego, iż uszkodził instalację gazową w kamienicy.

Sprawę będzie rozpoznawał Sąd Rejonowy w Słupku, do którego skierowano akt oskarżenia. Pawłowi W. grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna nie był dotychczas karany; przebywa na wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji, poręcznie majątkowe w kwocie 10 tys. zł i zakaz opuszczania kraju.

W kamienicy, w którą w nocy z 27 na 28 kwietnia br. uderzył prowadzony przez W. samochód, znajowało się 10 mieszkań zajmowanych przez 23 osoby. Żadna z nich nie została ranna w wyniku wybuchu. Pożar budynku gasiło 21 zastępów straży pożarnej. Kamienica została tak zniszczona, że trzeba było ją całkowicie rozebrać.

Wszyscy lokatorzy otrzymali od miasta inne mieszkania. Straty, jak podawały lokalne media, oszacowano na ponad 2 mln zł. (PAP)

bEriDHFp

sibi/ bno/

bEriDHFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)