Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SMG: KRC: PO popiera 36 proc. badanych, PiS - 30 proc.

0
Podziel się

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na Platformę
Obywatelską głosowałoby 36 proc. respondentów, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 30 proc.
poparcia - wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

bEgkBLgB

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na Platformę Obywatelską głosowałoby 36 proc. respondentów, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 30 proc. poparcia - wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

W parlamencie znalazłyby się także: Sojusz Lewicy Demokratycznej - z wynikiem 16 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowałoby 5 proc. badanych.

W porównaniu z ostatnim badaniem PO straciła 1 pkt proc., PiS zyskało 1 pkt proc., a SLD utrzymało swój stan posiadania.

bEgkBLgD

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza (4 proc.), Ruch Poparcia Janusza Palikota (1 proc.) oraz Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej (1 proc.). Liga Polskich Rodzin oraz Prawica Rzeczypospolitej nie mogłyby liczyć na jakiekolwiek poparcie.

SMG/KRC zapytało też Polaków, w jakim ich zdaniem trybie powinny odbyć się najbliższe wybory do parlamentu, biorąc pod uwagę zmiany w ordynacji wyborczej, dające możliwość głosowania przez dwa dni. Na dotychczasowy, jednodniowy tryb wyborczy, wskazało 74 proc. badanych, zaś za trybem dwudniowym opowiedziało się 22 proc. badanych. 4 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę 27 lutego, do urn wybrałoby się 61 proc. uprawnionych do głosowania.

Sondaż zrealizowano metodą telefoniczną na reprezentatywnej grupie 1004 osób. (PAP)

bEgkBLgJ

akuc/ la/ gma/

bEgkBLhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)