Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo w polsce
16.05.2012 12:28

Śmiertelny wypadek w kopalni Wieczorek w Katowicach

Górnik zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał w trakcie opadu skał stropowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LHOON/CC/Flickr)

*- _ 42-letni pracownik firmy zewnętrznej wykonującej prace na terenie kopalni Wieczorek w Katowicach zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał w trakcie opadu skał stropowych _ - poinformował Wojciech Jaros z Katowickiego Holdingu Węglowego. *

Do wypadku doszło o godz. 10.38 w KWK _ Wieczorek _ podczas drążenia chodnika wodnego na poziomie 550 m.42-letni pracownik firmy PRG Mysłowice został przyciśnięty w trakcie opadu skał stropowych. _ - Zmarł po wywiezieniu na powierzchnię _ - podał Jaros.

Okoliczności zdarzenia bada Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach. Kopalnia Wieczorek należy do Katowickiego Holdingu Węglowego.

Był to kolejny w ostatnich dniach śmiertelny wypadek w kopalniach węgla kamiennego. W sobotę po przewiezieniu do szpitala zmarł 37-letni elektryk górniczy z kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej, który został potrącony przez podziemną kolejkę.

Zmarły w środę 42-letni pracownik wykonujący prace na terenie kopalni Wieczorek jest jedenastą w tym roku śmiertelną ofiarą w polskim górnictwie i dziewiątą w kopalniach węgla.

Czytaj więcej w tym temacie w Money.pl
Dostali ulgę, ale nie mogą z niej skorzystać Trwają rozmowy pomiędzy ministerstwem gospodarki i finansów odnośnie zamieszania jakie wywołała akcyza na węgiel.
List prezydenta. O czarnym złocie i ofiarach Węgiel - czarne złoto - wciąż jest potrzebny krajowi - napisał prezydent Bronisław Komorowski.
Górnicy czwarty dzień są uwięzieni pod ziemią Mężczyźni przebywają pod ziemią od czterech dni, gdy częściowo zawalił się szyb w nieczynnej kopalni złota i miedzi.
Tagi: górnictwo w polsce, górnictwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz