Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śmigłowiec Mi-2 lądował awaryjnie w Bydgoszczy

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja backgroundowa o innych wypadkach lotniczych
#

# dochodzi informacja backgroundowa o innych wypadkach lotniczych #

17.02. Warszawa (PAP) - Przy podchodzeniu do lądowania w środę w godzinach porannych na lotnisku w Bydgoszczy uszkodzeniu uległ śmigłowiec Mi-2 - poinformował PAP Robert Rochowicz z MON. Jak podał, maszyna pochodzi z 56. Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu.

Rzecznik Dowództwa Wojsk Lądowych ppłk Tomasz Szulejko poinformował PAP, że na pokładzie śmigłowca w chwili awaryjnego lądowania były trzy osoby. Nikomu nic się nie stało.

Śmigłowiec wykonywał lot z Inowrocławia do Bydgoszczy. Rzecznik DWL nie przesądził, czy maszyna będzie nadawała się do dalszej eksploatacji. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy informacje o problemach polskich śmigłowców, nie tylko tych wojskowych, często obiegały media.

Na początku grudnia ub. r. kilkadziesiąt metrów od bazy Ghazniw Afganistanie rozbił się śmigłowiec Mi-24, który był na wyposażeniu kontyngentu. W listopadzie wypadkowi uległ śmigłowiec Augusta A109 należący do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pod koniec października ub.r. rozbił się śmigłowiec Kania z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W lutym ub.r. na poligonie pod Toruniem rozbił się Mi-24. Także w lutym 2009 r. katastrofie uległ śmigłowiec LPR. W październiku 2008 r. rozbił się wojskowy śmigłowiec Mi-2 ze szkoły lotniczej w Dęblinie. Z kolei w lutym 2008 r. podczas próby uruchomienia spłonął prywatny śmigłowiec Mi-2.

Jeden z głośniejszych wypadków śmigłowców wydarzył się w lipcu 2006 - w wypadku wojskowego Mi-24 w Iraku ucierpiało wówczas czterech członków załogi i trzech dziennikarzy. Maszyna miała lecieć z Diwanii do bazy Delta w Al Kut. Była częścią większej kolumny wiozącej polską delegację. Nie był to pierwszy wypadek śmigłowca w Iraku. W grudniu 2004 r. pod Karbalą doszło do katastrofy śmigłowca Sokół, zginęło wówczas trzech polskich żołnierzy.

W grudniu 2003 roku w pobliżu Piaseczna pod Warszawą po awarii obu silników rozbił się śmigłowiec Mi-8 z pułku specjalnego, na jego pokładzie znajdował się ówczesny premier Leszek Miller. Premier, który doznał wtedy uszkodzenia dwóch kręgów piersiowych, spędził w szpitalu sześć tygodni. W wypadku ucierpieli również szefowa jego gabinetu politycznego Aleksandra Jakubowska, dwoje pracowników Centrum Informacyjnego Rządu, lekarz, pięciu oficerów Biura Ochrony Rządu, trzech pilotów i stewardessa.(PAP)

ktl/ abr/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)