Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Somalia: Al-Szabab przyznaje się do zamachu na hotel w Mogadiszu

0
Podziel się

Powiązana z Al-Kaidą islamistyczna milicja Al-Szabab przyznała się w
sobotę do przeprowadzenia dzień wcześniej ataku na hotel w Mogadiszu. W dwóch eksplozjach przed
hotelem zginęło sześć osób, w tym czterech policjantów..

bEpGnJpN

Powiązana z Al-Kaidą islamistyczna milicja Al-Szabab przyznała się w sobotę do przeprowadzenia dzień wcześniej ataku na hotel w Mogadiszu. W dwóch eksplozjach przed hotelem zginęło sześć osób, w tym czterech policjantów..

Policja podejrzewała, że za zamachem na hotel Maka, popularne miejsce spotkań somalijskich przedstawicieli władz, może stać Al-Szabab, który ponosi też odpowiedzialność za liczne ataki w Mogadiszu. We wrześniu z mieście w zamachach zginęło co najmniej 18 osób, a ponad 20 zostało rannych.

Islamiści z Al-Szabab przeprowadzili pod koniec września zamach na centrum handlowe Westgate w stolicy Kenii Nairobi, w którym zginęło co najmniej 67 osób, a około 240 zostało rannych.

bEpGnJpP

Choć Al-Szabab została wyparta ze stolicy Somalii przed dwoma laty przez siły państw Unii Afrykańskiej, jest głównym przeciwnikiem słabych władz centralnych w Somalii; ugrupowanie to kontroluje znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

Od roku Somalią kieruje nowy rząd wybrany w wyborach, który dąży do odbudowy kraju po 20 latach wojny domowej i bezprawia, jakie nastało po odsunięciu od władzy prezydenta Siada Barre w 1991 roku. (PAP)

jo/ jbr/

15011996 arch.

bEpGnJqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)