Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Somalia: Piraci porwali turecki frachtowiec

0
Podziel się

Na pokładzie statku jest 25 marynarzy, najprawdopodobniej są to Turcy.

Somalia: Piraci porwali turecki frachtowiec
(Bill Larned/CC/U.S. Navy)
bDATWLit

Somalijscy piraci porwali turecki frachtowiec z 25 marynarzami na pokładzie - poinformowały siły morskie UE działające w ramach misji Atalanta.

MV Yasin C został uprowadzony około południa na Oceanie Indyjskim, 400 km od wybrzeży Kenii - poinformował rzecznik sił morskich UE komandor John Harbour. Według niego załogę masowca stanowili najprawdopodobniej Turcy.

W ciągu ostatnich kilku lat piraci uprowadzili w Zatoce Adeńskiej i na Oceanie Indyjskim dziesiątki statków, w tym olbrzymie tankowce. Pomimo patroli prowadzonych przez okręty NATO i UE, w najbliższych miesiącach dzięki dobrym warunkom pogodowym będą najprawdopodobniej próbowali przejąć kolejne jednostki. Płacone za nie okupy idą w miliony dolarów.

bDATWLiv

UE rozpoczęła swoją pierwszą misję morską Atalanta w grudniu 2008 roku, by na wodach Zatoki Adeńskiej chronić statki przed piratami korzystającymi ze słabości somalijskich władz. Unijna flotylla składa się z sześciu okrętów. NATO dysponuje trzema okrętami do zwalczania piratów: duńskim, amerykańskim i brytyjskim.

bDATWLiW
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)