Notowania

sondaż
07.10.2011 15:13

Sondaż CBOS. Prawie połowa Polaków dobrze ocenia rząd

44 proc. Polaków jest zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi premier Donald Tusk, odmiennego zdania jest 41 proc. ankietowanych. Dobrze wyniki działalności rządu ocenia 45 proc. Krytycznie dokonania rządu podsumowuje 41 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

44 proc. Polaków jest zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi premier Donald Tusk, odmiennego zdania jest 41 proc. ankietowanych. Dobrze wyniki działalności rządu ocenia 45 proc. Krytycznie dokonania rządu podsumowuje 41 proc.

Poparcie dla rządu Donalda Tuska w październiku zadeklarowało 40 proc. badanych; o 4 punkty procentowe więcej niż we wrześniu. 28 proc. jest przeciwna rządowi; o 1 punkt procentowy więcej niż w ubiegłym miesiącu. Obojętnych wobec rządu jest 29 proc., a zdania w kwestii stosunku do rządu nie miało 3 proc. Polaków.

Zadowolenie z tego, że pracami rządu kieruje Tusk zadeklarowało 44 proc. Polaków (tyle samo co w ubiegłym miesiącu). Krytycznych wobec szefa rządu - podobnie jak we wrześniu - jest 41 proc. 15 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Efekty pracy rządu pozytywnie oceniło 45 proc. Polaków, o dwa punkty proc. więcej niż we wrześniu. Krytycznie działania rządu oceniło 41 proc., o jeden punkt proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu. 14 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Gabinet Tuska ma niezmiennie więcej zwolenników w miastach, zwłaszcza największych, gdzie poparcie dla niego sięga 57 proc., niż na wsi - 33 proc. Pozytywny stosunek do rządu jest tym częstszy, im wyższy poziom wykształcenia oraz im lepsze warunki bytu badanych. Najbardziej niechętne rządowi są osoby niezadowolone z warunków życia i określające swoją sytuację materialną, jako złą, wśród których rząd ma 19 proc. zwolenników i 44 proc. przeciwników.

37 proc. Polaków uważa, że polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (jest to taki sam odsetek osób jak w ubiegłym miesiącu). Połowa ankietowanych jest zdania przeciwnego (również tyle samo co we wrześniu). 13 proc. nie wiedziało jak odpowiedzieć. Badanie przeprowadzono w dniach 29 września - 5 października 2011 roku na liczącej 1099 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

O sondażach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ostatni;sondaz;-;platforma;nieznacznie;wygrywa,176,0,931248.html) PO wygrywa? "To może być nieaktualne" Rządząca partia zyskuje nieznacznie w najnowszym sondażu, ale wynik ten za chwilę może być nieaktualny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t160617.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/palikot;wygrywa;z;pis;sensacyjny;sondaz,41,0,930857.html) Palikot wygrywa z PiS. Sensacyjny sondaż Money.pl zapytał internautów, na kogo oddadzą swój głos w niedzielnych wyborach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t117009.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;prowadzi;w;sondazu,217,0,931033.html) Sondaż na ostatniej prostej. Wielka przewaga... W porównaniu z wrześniowym badaniem, poparcie dla Platformy Obywatelskiej spadło o 3 punkty procentowe.
Tagi: sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz