Notowania

Sondażownie potwierdzają: PO traci poparcie

Według najnowszego badania CBOS, na partię rządzącą głosować chce 37 procent ankietowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Według najnowszego badania CBOS, na partię rządzącą głosowałoby w lutym 37 procent ankietowanych - o 2 punkty mniej niż w poprzednim miesiącu. Notowania PiS utrzymują się na tym samym poziomie 20 procent, zyskuje SLD.

Na Sojusz w lutym chciałoby głosować 12 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu ze styczniem). Poniżej progu wyborczego - jak wynika z sondażu - znalazło się PSL (4 proc.) i PJN - też 4 proc. poparcia. Ludowcy stracili w ciągu miesiąca 2 punkty proc., natomiast ugrupowanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej zyskało 1 punkt.

Badanie przeprowadzono w dniach 3 - 9 lutego 2011 roku na liczącej 1002 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
CBOS zauważa, że w porównaniu z poprzednim miesiącem spadek notowań Platformy jest niewielki, w granicach błędu statystycznego, jednak - zaznacza ośrodek - w perspektywie dwóch miesięcy poparcie dla tego ugrupowania spadło zauważalnie: o 4 punkty proc.

Wśród ankietowanych zapowiadających, że na pewno poszliby na wybory, swoich sympatyków znalazły jeszcze: Partia Kobiet, UPR oraz Wolność i Praworządność (po 1 proc. głosów). Na początku lutego swój pewny udział w wyborach parlamentarnych zapowiedziało 61 proc. ankietowanych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t110217.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/platforma;nie;odpusci;mimo;dolka,79,0,769103.html) Platforma nie odpuści. Mimo dołka Spadające sondaże nie zniechęcą do reform - podkreśla poseł Rafał Grupiński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyborcy;odwracaja;sie;od;platformy,138,0,768394.html) Wyborcy odwracają się od Platformy? Sondaż: Porcie dla PO spadło aż o 13 procent. Najwięcej zyskali Ludowcy - 4 punkty procentowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;odrabia;dystans;w;sondazach;po;ma;klopot,45,0,766765.html) PiS odrabia dystans w sondażach. PO ma kłopot? Na PO chce głosować 34 proc. Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość blisko 28 proc.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, sondaż, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz