Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sosnowiec: Policja przejęła podróbki perfum za 2 mln zł

0
Podziel się

Warte ponad 2 mln zł podróbki markowych perfum i wód toaletowych przejęła
policja w Sosnowcu (Śląskie). W nielegalnej hurtowni funkcjonariusze odkryli ok. 11 tys. opakowań
takich kosmetyków. Zatrzymano właścicielkę nielegalnego interesu i dostawcę towaru.

bEiKbwtN

Warte ponad 2 mln zł podróbki markowych perfum i wód toaletowych przejęła policja w Sosnowcu (Śląskie). W nielegalnej hurtowni funkcjonariusze odkryli ok. 11 tys. opakowań takich kosmetyków. Zatrzymano właścicielkę nielegalnego interesu i dostawcę towaru.

"Kobieta stworzyła sieć odbiorców w całym kraju, którym dostarczała większe ilości kosmetyków. Dalej, przez kolejnych pośredników, perfumy trafiały do sprzedaży detalicznej" - powiedział w środę PAP nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Proceder prawdopodobnie trwał od dwóch lat. Policjanci ustalili, że nielegalna hurtownia była stałym źródłem dochodu 48-letniej kobiety, która - jak się szacuje - handlowała podróbkami na dużą skalę. Za wprowadzanie na rynek towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi jej nawet pięć lat więzienia.

bEiKbwtP

Wszystko wskazuje na to, że perfumy, do złudzenia przypominające wyroby największych światowych producentów, pochodziły z przemytu. Skąd dokładnie i w jaki sposób trafiały do Polski - ma wykazać prowadzone śledztwo. Przedstawiciele producentów szacują poniesione straty.

Policjanci wkroczyli do hurtowni w chwili, gdy jej właścicielka przyjmowała kolejną partię towaru. Perfumy znajdowały się zarówno w zaadaptowanych na magazyn biurach, jak i w furgonetce, którą przyjechał 26-latek.

Z policyjnych obserwacji wynika, że okres przedświąteczny często jest czasem "złotych żniw" dla sprzedawców wszelkiego rodzaju tanich podróbek. Apelują, by kupować towary w sprawdzonych miejscach i zwracać uwagę na oznaczenia. Najczęściej zbyt okazyjna cena oznacza, że towar jest podrobiony.

"Wiele osób daje się skusić niską ceną i kupuje podrobione perfumy. Można tego uniknąć korzystając z renomowanych punktów sprzedaży. Należy też unikać kupowania na targowiskach oraz od przygodnych osób, a także wystrzegać się podejrzanie tanich ofert internetowych. Niska cena świadczy często o marnej jakości i nielegalnym pochodzeniu perfum" - powiedział nadkom. Bieniak.(PAP)

bEiKbwtV

toe/ mab/ pz/ jbr/

bEiKbwuq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)