Notowania

oława
30.05.2013 09:15

Spłonął zabytkowy kościół w Oławie

Ewakuowano 8 osób. Pożar gasiło 11 zastępów straży pożarnej - również specjalistyczne jednostki z Wrocławia. Nikt nie ucierpiał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fangorn90/CC/Wikimedia)

W Oławie (Dolnośląskie) spłonął XIX-wieczny kościół i sąsiadujący z nim budynek przy ul. Janowskiego. Ewakuowano 8 osób. Pożar gasiło 11 zastępów straży pożarnej - również specjalistyczne jednostki z Wrocławia. Nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował pomocnik dyżurnego z wojewódzkiego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej, aspirant Piotr Borecki, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godz. 5.30.

- _ Ogień najpierw pojawił się na dachu sąsiedniego budynku. Potem przeniósł się na kościół. Strawił już cały dach świątyni, a teraz strażacy walczą z ogniem we wnętrzu. Trudno oszacować straty _ - mówił Borecki.

Jak dodał, na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwaga! Jutro sklepy będą pozamykane Otwarte będą tylko niektóre osiedlowe sklepiki ale tylko wówczas, gdy za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.
Zaczęli remont Zakopianki. Tuż przed majówką Trzeba się przygotować, że jeśli dojedzie się do takiego miejsca, gdzie prace są prowadzone, to tam będzie wprowadzony chwilowy ruch wahadłowy - tłumaczy GDDKiA.
Wybuch gazu. Ewakuowali mieszkańców Jedna osoba została ranna a około 40 musiało opuścić swoje mieszkania po wybuchu gazu.
Tagi: oława, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz