Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka LST Capital zadebiutuje w środę na GPW

0
Podziel się

Spółka LST Capital, notowana obecnie na NewConnect, zadebiutuje w środę na
głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie to 382. firma notowana na tym rynku
- poinformowała we wtorek GPW.

bEhYhoid

Spółka LST Capital, notowana obecnie na NewConnect, zadebiutuje w środę na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie to 382. firma notowana na tym rynku - poinformowała we wtorek GPW.

GPW podała, że działalność spółki sięga 1950 r. Wówczas powstało państwowe przedsiębiorstwo - Żarskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego w Żarach. W 1998 r. spółka zaczęła działać pod nazwą Lusatia Noble Mode S.A. W 2005 r. jej nazwa została zmieniona na Lusatia S.A.

W sierpniu 2008 r. spółka zadebiutowała na alternatywnym rynku obrotu GPW, a następnie zmieniono przedmiot działalności emitenta z produkcji ubrań i odzieży oraz sprzedaży odzieży na działalność holdingów finansowych, przejmując jednocześnie 100 proc. akcji Totmes Connect S.A.

bEhYhoif

W listopadzie 2008 firma po raz kolejny zmieniła nazwę na Totmes Capital S.A., a następnie wprowadziła na rynek NewConnect kolejne serie akcji D, E, F. W maju 2009 r. emitent podjął decyzję o wejściu na rynek regulowany GPW. W październiku 2009 firma ta zbyła udziały w spółce Lusatia Fashion sp. z o.o., a w lutym 2010 r. zmieniła nazwę na LST Capital S.A.

Emitent przeprowadził w kwietniu ofertę publiczną akcji serii G i pozyskał w ten sposób 12,7 mln zł.

LST Capital prowadzi działalność inwestycyjną w obszarze venture capital i private equity.(PAP)

dol/ je/ jbr/

bEhYhoiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)