Notowania

pogrzeb
22.07.2010 16:33

Spór o fakturę za pogrzeb pary prezydenckiej

3,7 mln zł kosztowały krakowskie uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

3,7 mln zł kosztował pogrzeb pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Urząd Wojewódzki zakwestionował jedną z wystawionych przez miasto faktur, opiewającą na 369 tys. zł. Władze miejskie są zdziwione wątpliwościami wobec faktury.

_ - Największą kwotą było 2 mln 258 tys. zł dla Krakowskiego Biura Festiwalowego _ - powiedziała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka. i dodała, że Krakowskie Biuro Festiwalowe wystawiło fakturę 18 maja, a kwota ta została zapłacona dwa dni później.

Z kolei Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przesłał wojewodzie w sumie 19 faktur. Ostatnia z nich, opiewająca na 369 tys. zł, wzbudziła wątpliwości wojewody._ - Naszym zdaniem w tej fakturze są nieścisłości _ - mówiła Sieradzka.

Urząd Wojewódzki podważa np. koszty demontażu, wywiezienia, a potem ponownego montażu rusztowania przy Sukiennicach, koszt pracy dźwigu czy samochodów ciężarowych. Za wcześniejsze faktury ZIKiT otrzymał ok. 167 tys. zł.

Wiceprezydent Krakowa Wiesław Starowicz jest zdziwiony tymi wątpliwościami. Jak powiedział , w przygotowaniach do pogrzebu uczestniczył przedstawiciel wojewody - zarówno na etapie wyceny planowanych prac, jaki i potwierdzenia tego, co zostało zrobione. _ - Nie do końca rozumiemy, o co wojewodzie chodzi. Dziś zwrócił fakturę z prośbą o wyjaśnienie. Z gazet się dowiaduję, że coś mu się nie podoba, że są tam jakoby jakieś nadużycia, co w naszym odczuciu jest nieprawdziwe _ - powiedział Starowic i zapowiedział, że wspomnianą fakturę z wyjaśnieniami miasto z powrotem przekaże do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tagi: pogrzeb, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz