Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spotkanie edukacyjne "Szukamy bohaterów"

0
Podziel się

Spotkanie dla rodzin z dziećmi ,"Szukamy bohaterów" odbędzie się w
niedzielę, 4 sierpnia, w Parku Wolności. Akcja zorganizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego
i Fundację Kronenberga odbędzie się w ramach obchodów 69. rocznicy wybuchu powstańczego zrywu.

bEpXammt

Spotkanie dla rodzin z dziećmi ,"Szukamy bohaterów" odbędzie się w niedzielę, 4 sierpnia, w Parku Wolności. Akcja zorganizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Kronenberga odbędzie się w ramach obchodów 69. rocznicy wybuchu powstańczego zrywu.

Spotkanie edukacyjne, na które są zaproszeni rodzice z dziećmi od piątego roku życia, to okazja - jak zaznaczają organizatorzy - by poznać ludzi, którzy walczyli w powstaniu. Kim byli, jakie mieli pseudonimy, jak potoczyły się ich losy? W trakcie rodzinnych zabaw uczestnicy poznają "Jacka" i "Placka". Łącząc zabawę z nauką dowiedzą się, co w 1944 roku robili Danuta Szaflarska, Magdalena Grodzka-Gużkowska, Stefan Bałuk, Józef Przewłocki, Jan Rodowicz "Anoda" i Andrzej Romocki "Morro".

W programie zajęcia z szyfrowania informacji, śpiewanie powstańczych piosenek czy szkolenie na sanitariuszkę. Na najmłodszych czekają nagrody. Wśród zadań między innymi odszukanie szlaków bojowych, zadania związane z konspiracją, czytanie wiadomości pisanych wspak. Impreza rozpocznie się o 12.00 i potrwa do 15.00.

bEpXammv

Spotkanie zakończy się akcją "Budzimy pamięć o bohaterach". Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą budzików, których dźwięk o symbolicznej godzinie "W" przypomni moment wybuchu powstania.

Jak powiedział kierownik działu edukacyjnego muzeum Karol Mazur: "Co roku staramy się zorganizować rodzinne spotkanie edukacyjne. W tym roku przybliżymy konkretne osoby związane z powstaniem".

Wydarzenie organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacja Kronenberga.

Uroczystości związane z wybuchem powstania rozpoczęły się w zeszły weekend od wystawy "Obiekt powstańczy" w Fotoplastikonie Warszawskim. Zakończą się we wtorek, 6 sierpnia, odsłonięciem Monumentu Filmowców, Członków Wydziału Propagandy Referatu Filmowego BIP KG AK i realizatorów kronik filmowych Powstania Warszawskiego - "Warszawa Walczy". (PAP)

bEpXammB

iw/ abe/

bEpXammW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)