Notowania

wiadomości
28.01.2014 16:26

Sprawca śmiertelnego wypadku k. Otwocka aresztowany na 3 miesiące

# dochodzi informacja o decyzji sądu ws. aresztu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o decyzji sądu ws. aresztu #

28.01. Warszawa (PAP) - 34-letni Mariusz N., który w grudniu śmiertelnie potrącił autem 13-latka, został we wtorek aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura Rejonowa w Otwocku postawiła mu zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki. Grozi za to do 12 lat więzienia.

N. przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztowania mężczyzny na trzy miesiące. "Istnieje obawa ucieczki i wysokie zagrożenia karą. Akt oskarżenia będzie gotowy w ciągu kilku tygodni" - powiedział dziennikarzom prok. Marcin Gajdamowicz z otwockiej prokuratury.

Do wypadku drogowego spowodowanego przez Mariusza N. doszło 11 grudnia 2013 roku w Czarnówce pod Otwockiem. 13-letni chłopiec ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu, gdy potrącił go rozpędzony samochód. Kierowca uciekł, nie udzielając chłopcu pomocy. Dziewczynie nic się nie stało.

Prokuratura decyzję o postawieniu mężczyźnie zarzutu wydała już w grudniu 2013 r. N. był poszukiwany listem gończym, a po wiadomości, że ukrywa się za granicą, także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Został zatrzymany na początku stycznia w alpejskim kurorcie Isola na pograniczu francusko-włoskim.

Do zatrzymania poszukiwanego doszło, gdy polscy policjanci otrzymali informacje od osoby, która zauważyła N. na stokach we Francji. Informacje te zostały przekazane do żandarmerii francuskiej, której funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w hotelu, w którym przebywał prawdopodobnie już kilkanaście dni. W zatrzymaniu Mariusza N. pomogło opublikowane w mediach zdjęcie. W połowie stycznia sąd apelacyjny w Aix-en-Provence na południu Francji zgodził się na ekstradycję Polaka.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo; w 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w kwocie 3 tys. zł. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.(PAP)

gdyj/ bos/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz