Notowania

związki zawodowe
04-10-2010 (15:23)

Startuje nowy rolniczy związek zawodowy "Regiony"

Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich "Regiony" rozpoczyna swoją działalność. Jego założyciele planują do końca tego roku przeprowadzić zjazdy wojewódzkie, aby zjazd krajowy mógł się odbyć w pierwszym kwartale 2011 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich "Regiony" rozpoczyna swoją działalność. Jego założyciele planują do końca tego roku przeprowadzić zjazdy wojewódzkie, aby zjazd krajowy mógł się odbyć w pierwszym kwartale 2011 r. *

"Związek zawodowy wchodzi w kampanię wyborczą, rozpoczynamy pracę w terenie. Dzisiaj przekażemy uroczyście pełnomocnictwa dla liderów w województwach i omówimy sprawę zjazdów powiatowych i wojewódzkich" - powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek przewodniczący "Regionów" Ryszard Kaźmierczak.

Związkowcy chcą przeprowadzić ankietę wśród rolników, aby uzyskać ich opinię na wiele kwestii istotnych dla rolnictwa i wsi. Projekt ankiety został już przygotowany - zaznaczył przewodniczący.

Związek chce też zainteresować rząd ważnymi sprawami dla rolników. Są to np. dopłaty bezpośrednie. Związkowcy proponują, by wypłacać je w euro, a nie jak dotychczas w złotych. Niepokoi ich też wzrost cen paliw i niewielkie dopłaty z tego tytułu dla rolników.

Rolnicy z "Regionów" chcieliby ponadto zmiany ustawy o ubezpieczeniach rolnych. W ich opinii, jest ona niekorzystna, składki są zbyt wysokie. "Domagamy się obowiązkowego ubezpieczenia społecznego" - powiedział wiceprzewodniczący Związku Józef Sztorc.

Według Bolesława Borysiuka, między wsią a miastem powinien być nawiązany dialog, gdyż wiele problemów dotyczących całego kraju nie może być rozwiązanych bez społeczności wiejskiej. Poinformował, że Związek przygotowuje się do rozmowy na tematy wsi z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.

Związek "Regiony" został zarejestrowany 5 sierpnia 2010 r. Organizacja jest związana z powstałą pod koniec 2007 r. Partią Regionów, którą powołali byli działacze Samoobrony i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.(PAP)

awy/ je/ jbr/

Tagi: związki zawodowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie