Notowania

poznańskie słowiki
15.06.2012 12:57

Stefan Stuligrosz nie żyje

Nie żyje prof. Stefan Stuligrosz, dyrygent, pedagog i twórca chóru "Poznańskie Słowiki". Profesor zmarł w piątek w szpitalu w Puszczykowie pod Poznaniem - poinformowała PAP Filharmonia Poznańska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KrejZii/cc 3.0/wikimedia commons)

Nie żyje prof. Stefan Stuligrosz, dyrygent, pedagog i twórca chóru _ Poznańskie Słowiki _. Profesor zmarł w piątek w szpitalu w Puszczykowie pod Poznaniem - poinformowała PAP Filharmonia Poznańska.

Stefan Stuligrosz urodził się 26 sierpnia 1920 r. w Poznaniu. Działalność dyrygencką rozpoczął jesienią 1939 roku.

W ciągu ponad 70 lat pracy prof. Stuligrosza przez jego chór przeszło ponad 2 tys. wychowanków. Wykształcił znakomitych dyrygentów i chórmistrzów, m.in. Grzegorza Nowaka, Janusza Dzięcioła, Jana Szyrockiego, Kazimierza Górskiego, ks. Kazimierza Szymonika, Mieczysława Dondajewskiego i Antoniego Grefa.

Profesor skomponował blisko 600 utworów na chór a capella oraz z towarzyszeniem fortepianu, organów i orkiestry. Opracował dziesiątki kolęd i pieśni. W 2010 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nagła śmierć byłego wicemarszałka Były działacz opozycji, wicemarszałek Senatu III kadencji, zmarł nagle w sobotę w Krakowie w wieku 73 lat - poinformował prof. Jan Widacki.
Nie żyje dziennikarz i prezenter Panoramy Rzeczniczka Deloitte Ewa Rzeczkowska przekazała, że rodzina poinformowała firmę o śmierci Bochenka z niedzieli na poniedziałek.
Tagi: poznańskie słowiki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz