Notowania

narkotyki
24.06.2010 11:21

Stołeczna policja przejęła narkotyki warte ok. 10 mln zł

# dochodzą inf. o okolicznościach zatrzymania, poprawiony pseudonim zatrzymanego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą inf. o okolicznościach zatrzymania, poprawiony pseudonim zatrzymanego #

24.06. Warszawa (PAP) - Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W mieszkaniu, w którym ukrywał się 36-letni Tomasz K. znaleziono narkotyki warte w sumie ok. 10 mln zł - poinformowała PAP w czwartek KSP.

"Policjanci z wydziału kryminalnego KSP zabezpieczyli dwa pistolety, amunicję oraz ponad 20 kilogramów czystej heroiny, 1,5 kg kokainy, 0,5 kg amfetaminy oraz konopie indyjskie. Wartość zabezpieczonych narkotyków to około 10 mln złotych" - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Maciej Karczyński.

Jak dodał, 36-latek posługujący się fałszywym dowodem osobistym był poszukiwany pięcioma listami gończymi oraz europejskim nakazem aresztowania. "W 2005 roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za rozbój. Był członkiem tzw. grupy ożarowskiej zajmującej się handlem narkotykami na olbrzymią skalę, rozbój i pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia i oszustwa" - powiedział Karczyński.

Do zatrzymania Tomasza K. pseud. Galus doszło we wtorek przy skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i ul. Krakowiaków, gdy wybrał się na zakupy do centrum ogrodniczego na Okęciu. "Zatrzymano również jego kompana Michała Z., któremu już przedstawiono zarzut pomocnictwa Tomaszowi K. w ukrywaniu się" - wyjaśnił Karczyński.

W wynajmowanym przez 36-latka mieszkaniu przy ulicy Konwiktorskiej policjanci zabezpieczyli m.in. ponad 160 tys. zł, prasę hydrauliczną, służącą do porcjowania narkotyków oraz maskę gazową i kilkaset sztuk ostrej amunicji.

Policjanci namierzyli także działkę rekreacyjną w okolicach Warszawy, gdzie Tomasz K. często przebywał. "W domu, w specjalnie przygotowanych skrytkach, zawinięte w skarpety ukryte były dwa pistolety CZ 75. W innych skrytkach znajdowały się dwie, hermetycznie zamknięte paczki, każda o wadze około 1,5 kg zawierające banknoty euro o wysokich nominałach i polskie o nominałach 200 złotych" - powiedział Karczyński.

Tomaszowi K. grozi kara więzienia do 12 lat.(PAP)

gdyj/ pz/ jra/

Tagi: narkotyki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz