Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stolica
15.09.2007 11:28

Stolica: Awionetka awaryjnie lądowała na Wiśle

(dochodzą szczegóły o wypadku i akcji ratowniczej)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą szczegóły o wypadku i akcji ratowniczej)

15.9.Warszawa (PAP) - Awionetka lądowała w sobotę awaryjnie na Wiśle w Warszawie w rejonie Kanału Żerańskiego - podała Straż Pożarna i policja. Nie wiadomo, czy są ofiary, trwa akcja ratownicza - poinformował Marcin Szyndler z Komendy Stołecznej Policji.

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od świadków, że mały samolot próbował awaryjnie lądować na Wiśle. Strażacy wyjechali na pomoc" - poinformował PAP rzecznik warszawskiej Straży Pożarnej, Piotr Tabencki.

Świadkowie widzieli, że pilot opuscił kabinę samolotu, trwają jego poszukiwania. "Prawdopodobnie dopłynął do brzegu" - powiedział Marcin Sokołowski z Komendy Głównej Policji. "Akcja trwa, policjanci na miejscu rozmawiają ze świadkami zdarzenia" - dodał.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak, na miejscu wypadku awionetki typu Cessna jest pięć jednostek straży pożarnej wyposażonych w łodzie i kuter, oraz dodatkowo grupa pięciu nurków z Warszawy.

"Zadysponowana została dodatkowa grupa wodno-nurkowa z Makowa, na miejscu są motorówki policji, jest też śmigłowiec wojskowy, który z góry prowadzi akcje poszukiwawczą" - powiedział Frątczak.

Według relacji pilota innej awionetki, pilot starał się dopłynąć do kępy drzew - powiedział Frątczak. (PAP)

ago/ bno/ lb/ ls/

Tagi: stolica, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz