Notowania

straż pożarna
24.11.2013 09:38

Stolica: Ewakuacja podczas nocnego pożaru

Trzydzieści osób ewakuowano, sześć osób zostało rannych wskutek pożaru, który w nocy wybuchł na warszawskich Bielanach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Trzydzieści osób ewakuowano, sześć osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła wskutek pożaru, który w nocy wybuchł na warszawskich Bielanach - powiedział kpt. Artur Laudy z Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.

Jak dodał Laudy pożar wybuchł w dziesięciopiętrowym bloku przy ulicy Doryckiej na warszawskich Bielanach. _ - Paliło się mieszkanie na dziewiątym piętrze _ - powiedział.

W spalonym mieszkaniu znaleziono jedną ofiarę śmiertelną. Wskutek pożaru sześć osób odniosło obrażenia, wśród nich strażak, który poparzył rękę. _ Trzy osoby zostały zabrane do szpitala _ - wyjaśnił kpt. Laudy.

Przeprowadzono ewakuację trzech najwyższych pięter budynku. - _ W sumie ewakuowano około 30 osób, ale wszystkie wróciły już do swoich mieszkań _ - powiedział.

Zgłoszenie o pożarze straż pożarna przyjęła o 4.20, a akcja zakończyła się po godz. 7. Pożar gasiło osiem jednostek straży pożarnej.

Na razie - wyjaśnił kpt. Laudy - nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. _ - Policja zatrzymała trzy osoby, które przebywały w tym mieszkaniu. Mają wyjaśnić co zaszło _ - wyjaśnił.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawę pożaru zbada specjalna komisja Po wczorajszym pożarze pociągu metra ruch przez stację Politechnika odbywa się już normalnie - poinformował dzisiaj rano rzecznik Metra Krzysztof Malawko.
Potężny pożar w hucie w Dąbrowie Górniczej 14 jednostek straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia pożaru w hucie ArcelorMittal Poland (dawna Huta Katowice). Pożar wybuchł w tunelach kablowych pod walcownią.
Płonie duża fabryka. Trudna akcja gaszenia Pożar laminatów w Bielsku Białej wybuchł rano. Dość szybko objął część hali i około 500 m kw dachu. Dyżurny komendy miejskiej bielskiej straży pożarnej poinformował, że w akcji gaszenia uczestniczą 24 zastępy straży pożarnej.
30 jednostek gasiło groźny pożar odpadów Nie było ofiar i konieczności ewakuacji mieszkańców. Dogaszanie pożaru potrwa jeszcze kilka godzin.
Tagi: straż pożarna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz