Notowania

wiadomości
28.05.2012 17:35

Stolica: Jezdnia ul. Towarowej ma być otwarta we wtorek przed porannym szczytem

# dochodzą informacje dot. otwarcia jezdni #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą informacje dot. otwarcia jezdni #

28.05. Warszawa (PAP) - Zachodnia jezdnia ul. Towarowej - w kierunku pl. Zawiszy - zamknięta od ul. Grzybowskiej do ul. Prostej prawdopodobnie będzie otwarta we wtorek przed porannym szczytem. Konstrukcja ulicy zapadła się w związku z budową II linii metra w rejonie ronda Daszyńskiego.

Jezdnia wschodnia ul. Towarowej jest otwarta dla ruchu.

Jak powiedział PAP rzecznik głównego wykonawcy AGP Metro Polska Mateusz Witczyński, w niedzielę pracownicy budowy zauważyli przeciek piany, która jest wstrzykiwana w grunt przez maszynę drążącą.

"Okazało się, że ta piana przez otwór po wierceniach do badań gruntu przedostaje się do nieczynnego kanału teletechnicznego. Zamknięta została część ulicy. Podczas prób obciążeniowych, kiedy ciężki sprzęt wykonywał manewry na tym odcinku drogi, część jezdni zapadła się" - powiedział.

Zaznaczył, że jezdnia zapadła się nie w tym miejscu, w którym nastąpił przeciek piany, co oznacza, że w tym rejonie wadliwa może być podbudowa drogi.

Witczyński powiedział, że jezdnia ul. Towarowej prawdopodobnie zostanie otwarta jeszcze przed porannym szczytem. "Trzeba wzmocnić podbudowę drogi i położyć nową nawierzchnię" - zaznaczył.

Kursujące ul. Towarową autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe. Autobusy linii 159 w kierunku pętli na Siekierkach od skrzyżowania ul. Grzybowskiej z ul. Towarową jeżdżą ulicami: Grzybowską, Żelazną i Al. Jerozolimskimi do Pl. Zawiszy (i dalej po trasie podstawowej). Tą samą trasą kursują autobusy linii 422, jadące w kierunku pętli "Branickiego". (PAP)

mca/ kno/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz