Notowania

wiadomości
06.06.2011 14:18

Stolica: Mężczyzna, który postrzelił 14-latka, nie przyznaje się

# dochodzi m.in. informacja o wniosku o areszt #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. informacja o wniosku o areszt #

06.06. Warszawa (PAP) - 20-letni mężczyzna, który na warszawskich Bielanach z wiatrówki postrzelił w głowę 14-latka, nie przyznał się do winy. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o jego aresztowanie - dowiedziała się w poniedziałek PAP w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Żoliborz.

"Podczas przesłuchania mężczyzna do niczego się nie przyznał i odmówił składania wyjaśnień. Z uwagi na obawę matactwa skierowaliśmy do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie" - powiedziała PAP szefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz, prok. Katarzyna Szyfer.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 20-letni Michał P. celowo strzelał w kierunku nastolatka.

Policjanci zostali powiadomieni przez pracowników szpitala o chłopcu, który został postrzelony w głowę. Rannemu nastolatkowi lekarze wyciągnęli śrut z głowy; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na wskazane miejsce, ustalili, że do 14-latka strzelał młody mężczyzna z okna swojego mieszkania przy ulicy Pęcickiej na Bielanach. Całe zdarzenie nagrał kamerą jeden z sąsiadów.

Gdy policjanci usiłowali wejść do mieszkania, w którym odbywała się impreza, zostali zaatakowani przez grupę mężczyzn. "Pomiędzy policjantami a właścicielem mieszkania i jego kolegami doszło do szarpaniny. W rezultacie funkcjonariusze zatrzymali siedem osób" - powiedziała PAP Elwira Brzostowska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna odpowie m.in. za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia nastolatka oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat więzienia. (PAP)

gdyj/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz