Notowania

wiadomości
27.10.2013 07:01

Stolica: Od poniedziałku zwężenia na Trasie AK

Nocami od poniedziałku do czwartku obie jezdnie Trasy AK na wysokości węzłów Wisłostrada i Modlińska zostaną zwężone o skrajne lewe pasy ruchu. Przejezdne będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Drogowcy będą w tym czasie budować przejazdy między jezdniami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nocami od poniedziałku do czwartku obie jezdnie Trasy AK na wysokości węzłów Wisłostrada i Modlińska zostaną zwężone o skrajne lewe pasy ruchu. Przejezdne będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Drogowcy będą w tym czasie budować przejazdy między jezdniami.

Przejazdy między jezdniami Trasy AK muszą powstać przed zaplanowanym na 8 listopada zamknięciem połowy mostu Grota-Roweckiego.

Prace będą prowadzone na odcinku ok. 100 metrów w dniach 28-31 października (poniedziałek - czwartek) między godz. 22 a 5.

Kolejne roboty zaplanowano na 29-31 października (wtorek od godz. 10 - czwartek do godz. 13). Wówczas o skrajne lewe pasy zwężone zostaną obie jezdnie Wisłostrady na wysokości Trasy AK. Przejezdne będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W związku z remontem Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego już zostały zamknięte dwie łącznice na prawym brzegu Wisły (prowadzące na most z kierunku Tarchomina i z ul. Jagiellońskiej) oraz jedna na lewym (wiodąca z mostu w kierunku na Gdańsk). Trwa ich rozbiórka.

Kolejne wyłączenia zaplanowano na 8 listopada. Ok. godz. 22 zamknięte zostaną kolejne estakady łączące trasę z ul. Modlińską i Jagiellońską oraz Wisłostradą, północna jezdnia mostu oraz zwężony będzie odcinek trasy od ul. Gwiaździstej do ul. Powązkowskiej. Na moście i na trasie kierowcy będą wtedy mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Umowę na przebudowę Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego GDDKiA podpisała w lipcu. Remont, który będzie kosztować 796 mln zł, przeprowadzi czeska firma Metrostav. Ma zakończyć się w 2015 r.

W ramach inwestycji pięciokilometrowy odcinek Trasy AK zostanie dostosowany do parametrów trasy ekspresowej - muszą m.in. powstać tam bezkolizyjne skrzyżowania. Ponadto przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Wisłostrada i Modlińska. Wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Przewiduje się także poszerzenie mostu Grota-Roweckiego o ok. 10 metrów. Docelowo będzie on miał pięć pasów ruchu w każdym kierunku, w tym dwa dla ruchu tranzytowego.

W planie jest też przebudowa kanalizacji i odwodnienia Trasy AK. To ma zmniejszyć ryzyko zalania ulicy, do którego doszło na początku czerwca.

Informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach infoulice.um.warszawa.pl i facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie ztm.waw.pl.(PAP)

mca/ bno/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz