Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica po opadach śniegu - ulice przejezdne, ale warunki trudne

0
Podziel się

Na warszawskich ulicach pracuje w czwartek 170 solarek. Śnieg pada
momentami dość intensywnie. Są opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, sięgające nawet
kilkudziesięciu minut. Trudniej poruszać się autom osobowym.

bEiRzGyJ

Na warszawskich ulicach pracuje w czwartek 170 solarek. Śnieg pada momentami dość intensywnie. Są opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, sięgające nawet kilkudziesięciu minut. Trudniej poruszać się autom osobowym.

W ciągu nocy ulice były odśnieżane, obecnie są posypywane solą, na niektórych może zalegać błoto pośniegowe - powiedziała PAP rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta (ZOM) Iwona Fryczyńska.

Rzeczniczka ZOM dodała, że śnieg usuwany jest także z przejść dla pieszych, kładek i dojść do metra, za których utrzymanie także odpowiada ZOM. W zależności od pogody prowadzone będą dalsze prace.

bEiRzGyL

W kasie ZOM na tegoroczną akcję odśnieżania ulic zostało około 30 ze 102 mln zł, jakie były do dyspozycji w tym sezonie. Od firm odśnieżających stołeczne ulice ZOM może wymagać "efektu czarnej jezdni cztery godziny po ustaniu opadów".

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow powiedział PAP, że w związku z trudnymi warunkami na drogach opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej mogą sięgać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. (PAP)

mca/ aja/ pz/ gma/

bEiRzGzm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)