Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica: Prezydent szefową komisji wybierającej dyrektora ds. kultury

0
Podziel się

#
W trzecin akapicie zamiast "Jak poinformowała PAP Agnieszka Głąb", powinno być: "Jak poinformowała
PAP Agnieszka Kłąb"
#

bEpDUaRh

# W trzecin akapicie zamiast "Jak poinformowała PAP Agnieszka Głąb", powinno być: "Jak poinformowała PAP Agnieszka Kłąb" #

14.08. Warszawa (PAP) - Hanna Gronkiewicz-Waltz pokieruje pracami komisji, która oceni kandydatów na dyrektora stołecznego biura kultury - poinformował Ratusz. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 kandydatów, którzy w najbliższym czasie przystąpią do testu wiedzy o kulturze i prawie.

Do konkursu na dyrektora biura kultury przystąpiło 26 osób. W pierwszym etapie kwalifikacje kandydatów zostały sprawdzone pod względem formalnym i te, które nie spełniały wymagań stawianych kandydatom, zostały odrzucone.

bEpDUaRj

Wśród konkursowych wymagań stawianych kandydatom są m.in.: wykształcenie wyższe drugiego stopnia - humanistyczne, artystyczne, z zakresu nauk społecznych, prawa, zarządzania, lub administracji; minimum 5-letni staż pracy lub wykonywana przez co najmniej 5 lata działalność gospodarcza o charakterze zgodnym z wymaganiami na tym stanowisku; minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w administracji publicznej lub w instytucji kultury lub w organizacji pozarządowej związanej z prowadzeniem działalności kulturalnej.

W wyniku przeprowadzonej oceny do następnego etapu zakwalifikowało się 16 osób. Kandydaci będą teraz rozwiązywać test wiedzy. Jak poinformowała PAP Agnieszka Kłąb z biura prasowego urzędu miasta, test ma sprawdzić wiedzę kandydatów dotyczącą szeroko pojętej kultury a także kwestii dotyczących spraw administracyjnych i prawnych związanych z zarządzaniem kulturą w samorządach.

Do trzeciego etapu - rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez komisję oceniającą - zostanie zaproszonych maksymalnie dziesięciu kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Kandydatów na dyrektora stołecznego biura kultury oceni komisja, w skład której wejdą: przewodnicząca Społecznej Rady Kultury Bogna Świątkowska, wiceprzewodnicząca Zespołu Sterującego warszawskiego Programu Rozwoju Kultury Alina Gałązka oraz kierownik działu literackiego Teatru Narodowego Paweł Płoski. Ze strony Urzędu m.st. Warszawy oceny dokonają: prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, sekretarz miasta - Marcin Wojdat oraz dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Jarosław Jóźwiak.

bEpDUaRp

"Osobiście pokieruję pracami komisji. Zależało mi jednak, żeby w składzie komisji znaleźli się również przedstawiciele strony społecznej, spoza urzędu. To będzie jeden z najważniejszych wyborów personalnych tej kadencji, bardzo ważny dla rozwoju Warszawy. Dlatego chcieliśmy w ten wybór zaangażować osoby, z którymi współpracujemy w obszarze kultury - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Konkurs na stanowisko dyrektora biura kultury w urzędzie miasta związany jest z odejściem p.o. dyrektora, Marka Kraszewskiego, który zajmował to stanowisko od 2006 roku. Marek Kraszewski przez 20 lat związany był z Teatrem Muzycznym w Gdyni. W latach 2001 - 2002 był dyrektorem biura fundacji Centrum Solidarności w Gdańsku. Od 2005 roku związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. (PAP)

krm/ ula/

bEpDUaRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)