Notowania

wiadomości
30.08.2011 13:09

Stolica: SLD zarejestrował listy wyborcze

Politycy SLD zarejestrowali we wtorek przed południem w Warszawie listę stołeczną kandydatów na posłów i kandydatów do Senatu. Z Warszawy do Sejmu startują m.in.: Ryszard Kalisz, Marek Balicki i Alicja Tysiąc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Politycy SLD zarejestrowali we wtorek przed południem w Warszawie listę stołeczną kandydatów na posłów i kandydatów do Senatu. Z Warszawy do Sejmu startują m.in.: Ryszard Kalisz, Marek Balicki i Alicja Tysiąc.

Komitety wyborcze mają do wtorku, do północy, czas na rejestrację list wyborczych. Aby lista mogła zostać zarejestrowana, musi widnieć pod nią co najmniej 5 tysięcy podpisów poparcia.

"Jesteśmy na finale rejestracji list wyborczych. Dzisiejsza rejestracja listy warszawskiej właściwie finalizuje rejestrację. To pokazuje, iż SLD jest sprawny, zorganizowany i gotowy do tego, żeby wystartować w tych wyborach" - mówił na wtorkowym briefingu przed stołecznym Ratuszem szef sztabu SLD Stanisław Wziątek.

Zapewnił, że Sojusz jest gotowy do wyborów "z punktu widzenia programowego, organizacyjnego i z punktu widzenia przygotowania osób, które będą wdrażać w życie program SLD". "My w tych wyborach wystawimy znakomitą drużynę - drużynę osób, która jest wiarygodna, dobrze przygotowana" - zaznaczył Wziątek.

Jak dodał, wśród nich jest m.in. "grupa autorytetów w swych środowiskach zawodowych" oraz "reprezentanci małych miejscowości".

Według Wziątka, działacze SLD podczas zbiórki podpisów spotkali się z dużą sympatią - zarówno, warszawiaków jak i wyborów w całym kraju". "Bardzo dużo Polaków chciało się podpisywać pod listami SLD - twierdzili, że to my jesteśmy tą partią, która gwarantuje rozwiązywanie problemów Polaków, a coraz większe zniechęcenie zauważaliśmy jeśli chodzi o podpisywanie się pod listami poparcia dla PO" - podkreślił szef sztabu Sojuszu, dziękując jednocześnie mieszkańcom stolicy za złożone podpisy.

Lider stołecznego Sojuszu Sebastian Wierzbicki poinformował, że pod listą warszawską zebrano około 10 tysięcy podpisów, jednak do Okręgowej Komisji Wyborczej złożonych zostało tylko ponad 6 tysięcy. "Postanowiliśmy przywieźć tylko te podpisy, które są na 200 proc. sprawdzone, pewne. Woleliśmy iść na jakość, nie na ilość" - wyjaśnił Wierzbicki.

Listę warszawską Sojuszu otwiera poseł, szef Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Ryszard Kalisz; na drugim miejscu znalazł się b. minister zdrowia Marek Balicki. Trzecie i czwartek miejsce przypadło kobietom: szefowej młodzieżówki SLD Paulinie Piechnie-Więckiewicz i stołecznej radnej Alicji Tysiąc, której w 2007 roku Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu przyznał 25 tys. euro odszkodowania za to, że szpitale w Polsce odmówiły jej prawa do legalnej aborcji. Stołeczna listę Sojuszu zamyka były poseł Piotr Gadzinowski.(PAP)

mkr/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz