Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 19:22

Stolica: We wtorek wznowienie poszukiwań zaginionego z zatopionej łodzi

# dochodzi informacja o przerwaniu poszukiwań w poniedziałek #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o przerwaniu poszukiwań w poniedziałek #

08.04. Warszawa (PAP) - Na Wiśle w Warszawie zatonęła łódź, na której dwaj mężczyźni pracowali przy pogłębianiu dna rzeki. Jednego z nich uratowali świadkowie; poszukiwania drugiego będą wznowione we wtorek - poinformowała w poniedziałek PAP stołeczna policja.

Zgłoszenie o zatonięciu łodzi na wysokości Wału Zawadowskiego dotarło do straży pożarnej po godz. 12. "Na miejsce udała się specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego" - poinformował PAP Nikodem Kiełbowicz z zespołu prasowego warszawskiej straży pożarnej.

"W łódkę wykorzystywaną przy pogłębianiu rzeki prawdopodobnie uderzyła kłoda" - powiedział PAP Tomasz Oleszczuk z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Świadkowie wyciągnęli z wody jedną z dwóch osób pracujących na łodzi. Do późnego popołudnia trwały poszukiwania drugiej osoby. Przeszukiwano też brzegi Wisły i zarośla.

Warunki na Wiśle są trudne. Poziom wody jest bardzo wysoki. Ponadto jest bardzo silny nurt. Ze względu na te warunki i zapadający zmrok poszukiwania w poniedziałek przerwano. "Na dzisiaj akcja już się zakończyła, jutro od rana znowu podejmujemy poszukiwania; łodzie policyjne będą szukały na Wiśle, zaś policjanci będą przeszukiwali brzeg od strony lądu" - powiedział Oleszczuk.(PAP)

gdyj/ mja/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz