Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stolica: Zakończyła się demonstracja służb mundurowych

0
Podziel się:

Złożeniem petycji w Kancelarii Prezesa Rady
Ministrów zakończyła się w środę demonstracja funkcjonariuszy
służb mundurowych, którzy protestowali w Warszawie przeciwko
niskim płacom i złym warunkom służby.

Złożeniem petycji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zakończyła się w środę demonstracja funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy protestowali w Warszawie przeciwko niskim płacom i złym warunkom służby.

Z przedstawicielami protestujących nie spotkał się ani premier Jarosław Kaczyński, ani wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn.

Jak poinformował przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Antoni Duda, związek zawodowy zwróci się do Europejskiej Rady Związków Zawodowych Policji, by przekazała Radzie Europy informacje na temat "problemów z dialogiem pomiędzy związkami zawodowymi służb mundurowych a MSWiA".

"To, że minister Dorn nie wyszedł do nas, nie spotkał się z nami, to jest objaw ignorowania całej grupy zawodowej" - podkreślił Duda. Dodał, że problem ten przedstawi również na komisji trójstronnej i zwróci się z prośbą o interwencję ministra pracy odpowiedzialnego za dialog ze związkami zawodowymi.

Policjanci pod kancelarią premiera skandowali "Chcemy Dorna, chcemy Ziobro". Zapowiedzieli też, że jeśli nie zostaną spełnione ich postulaty, powrócą do Warszawy i będą ponownie demonstrować. (PAP)

pru/ aop/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)