Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica: Zatrzymani za przemyt narkotyków z Holandii i Litwy

0
Podziel się

Stołeczna policja zatrzymała osiem osób związanych z zorganizowaną grupą
przestępczą, która przemycała duże ilości narkotyków z Holandii i Litwy. Przedstawiono im zarzut
wprowadzania do obrotu środków odurzających, za co grozi kara do 15 lat więzienia.

bEhJACNx

Stołeczna policja zatrzymała osiem osób związanych z zorganizowaną grupą przestępczą, która przemycała duże ilości narkotyków z Holandii i Litwy. Przedstawiono im zarzut wprowadzania do obrotu środków odurzających, za co grozi kara do 15 lat więzienia.

"Tym razem funkcjonariusze zatrzymali osiem kolejnych osób z tzw. pruszkowskiego odłamu Żoliborza. Jak ustalili policjanci, członkowie grupy przemycali z Litwy i Holandii duże ilości narkotyków i wprowadzali je do obrotu. Grupa działała od grudnia 2008 roku" - powiedział we wtorek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Z zebranych przez policję informacji wynika, że zatrzymani przez ostatnie 2 lata wprowadzili na rynek ponad 4 kg kokainy i 10 kg marihuany - powiedział Karczyński.

bEhJACNz

30-letni Robert Z. ps. " Ślepy" , 54-letni Andrzej D. ps. "Księciu", 43-letni Dariusz P., 25-letni Mirosław K., 33-letni Maciej H. ps. " Rudy", 37-letni Maciej Z., i 44-letni Robert K. ps. "Kermit" zostali zatrzymani na terenie Warszawy.

Ósmego Artura D. przywieziono z zakładu karnego. Wszyscy usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu kokainy i marihuany. Części z nich prokuratura postawiła dodatkowo zarzut ich przemytu z Litwy i Holandii. "Kermit" odpowie dodatkowo za dwa napady na TIR-y z bronią w ręku.

Dotychczas w tej sprawie policjanci zatrzymali 19 osób. 16 z nich zostało aresztowanych, a wobec trzech sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe.(PAP)

gdyj/ pz/

bEhJACOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)